Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Galaxy Z Fold 2 kanlı canlı karşımızda! Hiç bu kadar net görmemiştik!

Galaxy Z Fold 2 kanlı canlı karşımızda! Hiç bu kadar net görmemiştik!

Galaxy Z Fold 2 kanlı canlı karşımızda! Hiç bu kadar net görmemiştik!

5 Ağustos’da UNPACKED etkinliği ile tanıtılacak olan Galaxy Fold 2, lansmana günler kala gerçek görüntüsü ile ortaya çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi, 5 Ağustos‘ta gerçekleştireceği ”UNPACKED” etkinliği için artık geri sayıma başladı. Note 20 serisinden yeni akıllı saatlere kadar birçok ürünün tanıtılacağı bu etkinlikte, gözler en çokta şirketin katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Fold 2 modeline çevrildi. Daha önce çeşitli sızıntıları ile karşımıza çıkan Fold 2, bugün de gerçek görüntüsü ile birlikte ortaya çıktı.

Max Weinbach adında bir Twitter kullanıcısı, Galaxy Fold 2‘nin gerçek görüntüsünü paylaşarak, cihazın ön tasarımını ortaya koydu.

Geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy Fold, hatırlarsınız 7.3 inçlik bir boyut ile piyasaya sürülmüştü. Bunun yanı sıra ekranın sağ üst köşesine bir çentik vardı ve, bu çentiğin içerisinde de çift kamera kurulumu yer alıyordu.

Samsung-Galaxy-Fold-2

Yukarıda da gördüğünüz gibi Fold 2, ekranı ve ön tasarımı ile birlikte görülüyor. Ancak ekranın iç kısmı, logodaki parlama sebebi ile çok net bir detay ortaya koymuyor. Buna ek olarak dikkat ettiğimiz başka bir detay ise çentik oldu. Koreli üretici bu yeni katlanabilir telefonu ile, çentiği tamamen ortadan kaldıracak ve ön kamerayı da ekranın sağ üst köşesine entegre edecek.

Söylentilere göre Galaxy Z Fold 2, 2213 x 1689 piksel çözünürlüğe ve 372ppi yoğunluğa sahip, 7.59 inç AMOLED bir ekran ile karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra ekran, 120Hz yenileme hızını da destekleyecek.

Cihazın ikinci ekranı ise, 2267 x 819 piksel çözünürlüğe sahip, 6.23 inçlik bir ekran ile gelecek. Ayrıca bu ekranda 60Hz yenileme hızını destekleyecek.

İşlemci hakkında konuşacak olursak Fold 2, gücünü Snapdragon 865 Plus yonga setinden alacak. Hatırlarsınız bu işlemci, normal Snadragon 865‘e nazaran daha güçlü bir performans ile geliyordu.

Kamera özelliklerine değinecek olursak Galaxy Fold 2,  12 megapiksel (ultrawide) + 12 megapiksel (geniş açılı) + 64 megapiksel ana kamera olmak üzere, toplam üçlü bir yapılandırma ile gelecek. Buna ek olarak cihaz 25W hızlı şarj destekli 4,365mAh çift parçalı bir pile sahip olacak; Ayrıca 15W’da hızlı şarjı destekleyecek.

Son olarak cihaz,  256 ve 512GB‘lık bir dahili hafıza ile karşımıza çıkacak.

Bakalım 5 Ağustos’ta Samsug bizlere ne gibi sürprizler yapacak? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.