Ana sayfa » Mobil » Huawei CEO’su Guo Ping net konuştu! Bas gaza yavrum, bas gaza

Huawei CEO’su Guo Ping net konuştu! Bas gaza yavrum, bas gaza

Huawei CEO’su Guo Ping net konuştu! Bas gaza yavrum, bas gaza

Geçtiğimiz gün başlayan Huawei Better World zirvesinde konuşan Huawei CEO’su Guo Ping gelecek ile ilgili bakın neler söyledi…

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra ünlü filozof Friedrich Nietzsche’nin sözü “öldürmeyen şey güçlendirir” mantığı çalıştı. Bu yaşananlardan Huawei güçlenerek çıktı. Zira “kötü komşu ev sahibi yapar” misali Google uygulamaları sorunu yaşayan Huawei kendi işletim sistemi ve kendi ekosistemini kurmayı başardı. 27 Temmuz tarihinde başlayan Huawei Better World zirvesinde konuşan Huawei CEO’su Guo Ping bugün oldukça net bir konuşma yaptı.

Ping, yaşanan süreçten güçlenerek çıktıklarını ve COVID-19 sürecinde dünyanın değiştiğine dikkat çekti. Huawei kurucusu Ren Zhengfei’nin “en iyi yaptığımız işe odaklanmaya devam ediyoruz” sözünden de alıntı yapan Ping; şunları söyledi;

Huawei CEO’su Guo Ping: İnovasyon devam edecek!

“Bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, bu salgının aşılması için gereken teknolojiyi en iyi şekilde geliştirmek ve kullanmak temel sorumluluğumuzdur. Önceki deneyimlerimize dayanarak, pandemi ile mücadeleye yardımcı olmak için bilgi ve iletişim teknolojileri odaklı, farklı senaryolarla çözümler geliştirdik. Bu vesileyle, hastanelerden uzaktan eğitime kadar her konuda, tüm ülkelere en verimli biçimde yardımcı olmak amacıyla, bu deneyimlerimizi küresel olarak paylaşıyoruz.

Bizim için teknoloji sadece ağ bağlantıları ile sınırlı değil. İleri hesaplama, bulut ve yapay zeka gibi teknolojiler bir araya geldiğinde, birbirlerini güçlendirir ve sayısız fırsat yaratır. HUAWEI’nin bu alanların her birinde önemli bir gücü var. Paydaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan senaryo tabanlı çözümler oluşturmak için bu teknolojileri etkin bir şekilde geliştiriyoruz. Bu gelişim, iş yaşamında da başarının anahtarı niteliğinde. HUAWEI, bu değer zincirinde yer alan tüm kurumlar için büyümeyi teşvik edici bir şekilde çalışıyor.”

“Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında, GSM operatörlerinin hem kısa vadeli hem de uzun vadeli hedeflere odaklanması gerekiyor. Dağıtım ağlarının daha verimli kullanılması amacıyla, HUAWEI olarak farklı öneriler geliştirmeye devam ediyoruz. Öncelikle operatörler, mevcut ağların değerini en üst düzeye çıkarmak için kullanıcı deneyimine öncelik vermeli ve en çok ihtiyaç duyulan alanlara yatırım yapmalıdır. Operatörlere ağ taşıma hizmeti sunan şirketler, mevcut 4G ve FTTx ağlarından en iyi şekilde yararlanmalı, bütünsel koordinasyon ve hassas planlama yoluyla yeni ağlara entegre olmalıdır. Ağ dağıtım planlamalarında, etkin noktalara ve önemli endüstri uygulamalarına öncelik verilmelidir.”

Gelecekte, Ar-Ge’ye yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz. İnovasyonu devam ettirmek için Ar-Ge yeteneklerimizi daha da geliştireceğiz. Kurucumuz Ren Zhengfei’nin ifade ettiği gibi, en iyi yaptığımız işe odaklanmaya devam ediyoruz. Koşullar ne olursa olsun, müşterilerimize ve tedarikçilerimize karşı yükümlülüklerimizi her zaman için yerine getireceğiz. Bunu yaparken de dijital ekonominin büyümesine ve teknolojinin ilerlemesine yardımcı olacağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.