Ana sayfa » Mobil » Xiaomi Mi EBook Reader Kindle’ı Tahttan İndirecek!

Xiaomi Mi EBook Reader Kindle’ı Tahttan İndirecek!

Xiaomi Mi EBook Reader Kindle’ı Tahttan İndirecek!

Yakın zamanda bluetooth sertifikası alan Xiaomi Mi Ebook Reader geçen yıl duyurulmuştu. Önce Çin’de piyasaya sürüldükten sonra dünya pazarına girecek.

Geçen yıl Xiaomi , 6 inç E-Mürekkep ekranı, dört işlem çekirdeği olan bir Allwinner işlemci, 1GB RAM ve 16GB flash sürücü ile donatılmış Mi Reader gadget’ını yayınlamıştı. Yeni nesil okuyucunun artık piyasaya sürülmeye hazırlandığı bildiriliyor. Xiaomi Mi EBook Reader, bütün yazı dosyası uzantılarını destekleyecek.

Son zamanlarda Xiaomi, akıllı telefon dışındaki ürünlerinin daha fazlasını Çin dışında piyasaya sürüyor. Birkaç hafta önce Hindistan’da Mi Taşınabilir Elektrikli Hava Kompresörü piyasaya sürüldü. Taşınabilir kompresör, küresel bir sürüm almadan önce Çin’de bir yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü. Mi Dizüstü Bilgisayarları da Çin’den çıkış yaptı. Dolayısıyla, Ancak E-book okuyucunun şimdilik önce Çin’de sonra dünyada satılması bekleniyor. Yine de şimdilik tam olarak belirtilmiş değil. 

Bluetooth SIG’de bulunan cihaz XMDKDZS02MA olarak adlandırılmıştır. Ne yazık ki, yeni cihazın teknik özellikleri hakkında çok az şey biliniyor. MiReader, 221 PPI ile 6 inç e-Mürekkep ekranına sahiptir. Ayrıca 24 seviyeli ayarlanabilir ön aydınlatmalı bir LED vardır, böylece okuyucular karanlıkta da okuyabilir. Kullanıcılar ayrıca kendi içeriklerini cihaza yükleyebilirler. Bluetooth 5.0 standardının kablosuz iletişim desteği bildirilmiştir. Bluetooth SIG sertifikası, Mi Ebook Reader’ın geliştirmenin son aşamalarında olduğu anlamına gelir. Gadget’ın resmi sunumu 2020 yılının son çeyreğinden önce gerçekleşebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.