Ana sayfa » Mobil » Uygun Fiyatlı Yeni Telefon: DOOV! Parmak İzi Tarayıcısı…

Uygun Fiyatlı Yeni Telefon: DOOV! Parmak İzi Tarayıcısı…

Uygun Fiyatlı Yeni Telefon: DOOV! Parmak İzi Tarayıcısı…

Çinliler durmuyor! Akıllı telefon dünyasında yeni bir marka gündeme gelecek: DOOV! Hem uygun fiyatlı hem de bütün isteklerinize yanıt verecek. Parmak izi tarayıcısı da “Ah yanar döner a-acayipsin!” dedirten türden.

Parmak izi tarayıcı, telefonlarda çeşitli pozisyonlarda yer aldı. Arkada tam ortada, güç tuşunun yanına, hatta ekranın altına varana kadar, neredeyse hepsini gördük. Ancak, bu yeni cihazda parmak izi tarayıcı ilginç bir yerde. Telefon Çinli bir telefon üreticisi olan DOOV tarafından üretiliyor ve 20200519 model numarasına sahip. TENAA listesindeki görüntülere göre, telefonun arka kameralarının yanında parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Kameralarının aslında ortada değil, Samsung’un Galaxy S20 Ultra modeline çok benzer bir düzenlemede cihazın sol tarafında olduğunu görmekteyiz.

DOOV 20200519

DOOV 20200519

Üçlü arka kameralarla birlikte, dikdörtgen gövde de parmak izi tarayıcısına ev sahipliği yapıyor. büyük elleri olan kullanıcılar, işaret parmağı sensöre gerçekten erişebildiğinden kullanımı çok zor bulmamalıdır. Daha küçük elleri olanlar için, biraz gerilmeye ihtiyaç duyacaktır. Çünkü DOOV 20200519 oldukça uzun. 7.12 inç ekranı sayesinde 179 x 87.3 x 9.6 milimetre ölçülerindedir.

Özelliklere gelince, cihaz 1080 x 2244 çözünürlüğe sahip ve ekranın özçekim kamerası için bir su damlası çentiği var gibi görünüyor. Kapağın altında 2.3GHz sekiz çekirdekli işlemci var ve 8GB’a kadar RAM ve 256GB genişletilebilir depolama ile eşleştirildi.

Ekteki görüntü, telefonun üç arka kameraya sahip olduğunu gösterirken, TENAA şimdilik iki taneden (16MP + 2MP veya 21MP + 2MP) bahsediyor. Arka taraf için, toplam kamera sayısının üç olması ve bir de özçekim kamerasının olması bekleniyor. Ancak telefonla ilgili bir başka garip şey, 2020’de piyasaya sürülen bir cihaz için oldukça garip olan Android 7.1.1 Nougat ile geliyor olması. Bu çok şaşırtıcı bir iddia fakat henüz net değil. DOOV, minimum kullanımla bir günden fazla sürmesi gereken 6000 mAh pil ile tamamlıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.