Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Microsoft Müjdeyi Verdi! Windows 10 Başlat Menüsü…

Microsoft Müjdeyi Verdi! Windows 10 Başlat Menüsü…

Microsoft Müjdeyi Verdi! Windows 10 Başlat Menüsü…

Microsoft Windows 10 için hem görünümü hem de özellikleri zenginleştirmeyi hedefliyor. Ram tüketiminin azalması ile birlikte yepyeni uygulama simgeleri de geliyor.

Microsoft tarafından bildirildiğine göre, güncelleştirilmiş Başlat menüsü Windows 10 için genel sürümde bu sonbahar Ekim veya Kasım aylarında beklenenden çok daha erken görünecek. Daha önce güncellenmiş Başlat menüsü, büyük bir bahar 2021 güncellemesinin (Windows 10 21H1) bir parçası olacağı düşünülmesine rağmen ayrı bir şekilde geliyor. Güncellenmiş Başlat menüsü bugün Insider Beta kanalında (daha önce yalnızca Geliştirici Önizlemesinde kullanılabilir) sınanmak üzere Windows 10 Build 19042.421’de ortaya çıkmıştır. Buna göre, birkaç ay içinde yeni Başlat menüsü Windows 10’un genel sürümünde görünecektir.

Hatırlatma olarak, yeni Başlat menüsü görsel olarak daha güzel ve sade bir hale gelmiştir. Arka plan rengini değiştirme özelliğine de sahiptir. Ek olarak, yeni simgeler ortaya çıktı. Edge tarayıcısının, sekmeler küçük resimler şeklinde açılacak Başlat menüsü ile aynı anda güncelleneceği bildirilmektedir.

Son zamanlarda Edge, Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Ve büyük fonksiyonel Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin yayınlanmasından sonra, tarayıcı RAM açısından daha da ekonomik hale geldi. Kullanımı % 27’ye kadar azalmıştır. Doğru, Microsoft, “bireysel cihazlardaki performansın yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olduğuna dair bir açıklama yaptı, ancak genel olarak Edge’in belleğe daha ekonomik bir tutum sağladığı bir gerçek.

Microsoft Edge’in daha popüler olmasına yardımcı olan birkaç faktöre dikkat çekmeliyiz. Birkaç yıl önce, iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir hale geldi. Bu da daha fazla kullanıcıyı çekti. Microsoft, tarayıcısını düzenli olarak daha fazla kullanıcının tercihlerine göre optimize etti. Google bile daha iyi sekme yönetimi için Edge’den öğreneceğini itiraf etti.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.