Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Telefonlar MIUI 12’yi bekleye dursun; MIUI TV 3.0 duyuruldu!

Telefonlar MIUI 12’yi bekleye dursun; MIUI TV 3.0 duyuruldu!

Telefonlar MIUI 12’yi bekleye dursun; MIUI TV 3.0 duyuruldu!

Hemen hemen her alanda liderlik isteyen Xiaomi, televizyonlar için yeni arayüzünü piyasaya sürdü; MIUI TV 3.0 artık resmi!

Hemen hemen her alanda kendini geliştiren, kendi arayüzüyle de büyük kitlelerin kalbinde yer edinen Xiaomi, akıllı  geçtiğimiz aylarda telefonlar için duyurduğu MIUI 12‘nin ardından bugün de televizyonlar için MIUI TV 3.0‘ı tanıttı. “TV for MIUI 3.0” olarak lanse edilen yeni sürüm, tıpkı MIUI 12’nin akıllı telefonlara yaptığı gibi; televizyonları daha estetik bir hale getiriyor. Peki yeni MIUI TV 3.0 kullanıcılara neler vaad ediyor? Hangi cihazlara destek veriyor?

Yeni sürüm ile daha estetik ve daha kullanışlı bir televizyon deneyimini kullanıcıların karşısına çıkartan Xiaomi, yeni özelliklerle de kullanıcılara kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıklardan biri ise akıllı telefonunuzu televizyon kumandası olarak kullanabilmeniz oluyor. Buna ek olarak telefonunuzu karaoke mikrofonu olarak kullanabilmenizi, oyun oynarken ise daha rahat bir dokunmatik keyfini tadabilmenize vesile olan MIUI TV 3.o (veya MIUI for TV 3.o), yeni geçiş efektlerini de beraberinde getiriyor.

Performans tarafında da oldukça başarılı bir sürümü pazara sunan Xiaomi, maalesef bu nimetlerini global pazara sunmuyor. MIUI for TV, ne yazık ki sadece Çin pazarına hitap ediyor ve bu pazarda yer alan Mi TV’lere destek sağlıyor. Bu da şirketin televizyon tarafındaki ağırlığını Çin pazarına doğru çekiyor. Dileriz Mi TV’ler MIUI TV arayüzü ile birlikte hem ülkemize, hemde diğer pazarlara giriş yapar ve bizlerin televizyon anlayışına farklılıklar katar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.