Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Galaxy M51 kamera özellikleri netlik kazanmaya başladı!!!

Galaxy M51 kamera özellikleri netlik kazanmaya başladı!!!

Galaxy M51 kamera özellikleri netlik kazanmaya başladı!!!

Güney Koreli teknoloji devinin yakında orta segmente getireceği Galaxy M51 modeli, bugün bazı kamera detayları ile birlikte sızdırıldı.

Samsung akıllı telefon üretiminde hız kesmiyor. Çinli rakiplerine karşı kıyasıya rekabet eden bu üretici, A42 modelinin yanı sıra, bir de Galaxy M51 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Geekbench veri tabanında sızdırılan Galaxy M51, bugün de bazı kamera detayları ile birlikte güvenilir bir kaynak olan Sammobile sitesinde sızdırıldı.

Sammobile‘in raporlarına göre Galaxy M51, 64 megapiksel çözünürlüğe sahip dörtlü bir kamera kurulumu ile gelecek. Buna ek olarak cihazda bir de 12 megapiksel çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı sensör yer alacak. Ne yazık ki diğer iki kamera hakkında net bir bilgi yok. Ancak orta segmentli olan bu telefonda, telefoto lensin geleceğini düşünmüyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda  SM-M515F model numarası ile görülen Galaxy M51, gücünü Snapdragon 675 yonga setinden alacak ve 8GB’lık bir RAM ile gelecek. Yazılım hakkında konuşacak olursak cihaz, Android 10 tabanlı OneUI 2.1 arayüzü ile karşımıza çıkacak. Ancak bu sürümler lansman tarihine kadar değişiklik gösterebilir.

Galaxy-M51-kamera

Son olarak Bluetooth SIG sertifikası alan M51, Bluetooth 5.0 bağlantısını destekleyen bir ahizeye sahip olacak.

Cihazın ne zaman tanıtılacağına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak Geekbench ve Bluetooth SIG sertifikalarından geçen akıllı telefonlar, genelde 1 ay sonra resmi olarak tanıtılıyor. Bu nedenle Galaxy M51’inde Ağustos ayında görücüye çıkarılacak olması yüksek bir ihtimal gibi duruyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.