Ana sayfa » Samsung » 5G’li Galaxy A42, devasa bataryası ile çok konuşulacak!!!

5G’li Galaxy A42, devasa bataryası ile çok konuşulacak!!!

5G’li Galaxy A42, devasa bataryası ile çok konuşulacak!!!

Samsung’un bir süredir üzerine çalıştığı 5G’li telefonu Galaxy A42, 5.000 mAh’lik pili ve bütçe dostu fiyatı ile rakip tanımayacak.

Akıllı telefon pazarında son zamanlarda düşüş yaşayan Samsung, bütçe dostu 5G’li telefonları ile tekrardan yükselmek istiyor. Bildiğiniz üzere Koreli şirketin geçtiğimiz günlerde yeni bir cihaz üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Galaxy A42 olduğu iddia edilen bu telefon, Samsung‘un en ucuz 5G’li cihazı olarak piyasaya sürülecek.

Yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre A42 5G, bütçe dostu fiyatının yanı sıra, pil kapasitesi ile de bekleyenlerin yüzünü güldürecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi cihaz 5G ağ bağlantısı ile gelecek. Haliyle bu da cihazın çok fazla güç tüketmesine sebep olacak. Ancak Samsung bu olayın yaşanmaması için A42 modelinde 5.000 mAh‘lik bir pile yer verecek. Böylece güç tüketimi en aza indirilerek daha uzun deneyimler yaşayacaksınız.

Galaxy-A42-5G

Galaxy A42‘nin sızdırılan diğer özelliklerine değinecek olursak cihaz, gücünü MediaTek Helio P65 yonga setinden alacak. Tabii fiyatın düşük olmasındaki en büyük sebepte bu işlemcinin kullanılacak olmasından kaynaklanıyor. Buna ek olarak A42, yukarıda da belirttiğimiz gibi 5.000 mAh‘lik bir pile sahip olacak. Renk olarak ise siyah, mavi ve gri renkler ile gelecek.

5G cihazları ile akıllı telefon pazarına tekrardan can vermek isteyen Samsung, bakalım  Çinli üreticilere karşı rekabet edebilecek mi? Bekleyip görelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.