Mobil Temmuz 25, 2020 17:00

Samsung One UI 2.5 için geri sayım başladı! Çok yakında geliyor!

Samsung One UI 2.5 için geri sayım başladı! Çok yakında geliyor!

Samsung’un yeni arayüzü One UI 2.5 için geri sayımı başlattığı ortaya çıktı. Peki, ilk olarak hangi cihazlar yeni arayüze kavuşacak?

Samsung, firma tarihinin en hızlı, akıcı ve kullandıkça şişmeyen arayüzü One UI ile geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkmıştı. Önce One UI 2.0 daha sonra da One UI 2.1 güncellemelerini yayınlayan Samsung, şimdiler de One UI 2.5 üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yeni arayüz güncellemesinin çok yakında hangi Galaxy modeline geleceği bugün belli oldu.

Bugün gelen bilgilere göre; 5 Ağustos’taki Galaxy Note 20 etkinliğinde yeni arayüz resmen tanıtılacak. Etkinlik sonrasında ise kademeli olarak ilk olarak Galaxy S20 modelleri bu arayüz güncellemesini almaya başlayacak. Yaz aylarının sonlarına doğru Galaxy S20 ailesinin tamamının yeni arayüze kavuşması bekleniyor.

Söylentilere göre; Note 20 ve Note 20 Ultra modelleri de kutusundan bu yeni arayüz ile çıkacak. Android 10 üzerine inşa edilen yeni arayüz One UI 3.0’a kadar ki son güncelleme olacak. Android 11’in uyarlanmasının ardından Samsung, 2021 yılında karşımıza One UI 3.0 ile çıkacak.

One UI 2.5

Galaxy S10 ve Note 10 ailesinin bu yeni arayüz güncellemesini 2021’in ilk çeyreğinde veya en iyi ihtimalle 2020 sonu alacağını düşünüyoruz. Güncelleme konusunda kötü şöhretinden kurtulan Samsung,  istikrarını bu yılda da gösterecektir.

Şimdilik yeni arayüzün neler sunacağı hakkında bilgi bulunmuyor. Tahminlere göre; daha iyi karanlık mod, daha akıcı bir deneyim, kamera uygulamasına yeni özellikler ve sisteme eklenecek hayat kolaylaştıracak yenilikler güncelleme ile gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.