*
Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 Pro şarj kablosu herkesi şaşırtacak! Siyah sevenler yaşadı!

iPhone 12 Pro şarj kablosu herkesi şaşırtacak! Siyah sevenler yaşadı!

iPhone 12 Pro şarj kablosu herkesi şaşırtacak! Siyah sevenler yaşadı!

iPhone 12 Pro şarj kablosu bugün sızdı. Apple yeni nesilde artık daha sağlam Lightning kablo üretecek gibi görünüyor. İşte detaylar.

Apple, Eylül ayında karşımıza yeni iPhone modelleri ile çıkacak. iPhone 12 olarak isimlendirilmesi beklenen bu ailede tam dört farklı üye olacak. 2 adet iPhone 12 ve 2 adet iPhone 12 Pro tanıtacak olan Apple, bugün sızıntılara engel olamadı. iPhone 12 Pro şarj kablosu bugün resmen görüntülendi. Görünüşe göre Apple tabularını 2020 yılında anca yıkacak gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi bu zamana kadar tüm iPhone modellerinde beyaz renkli kabloya yer verilmişti. Doğada çabuk çözülmesi için üretilen doğa dostu bu kablolar maalesef ki çok çabuk yıpranıyordu. Apple, bu sefer örgü kablo kullanmayı seçecek. Bu sayede kablo koptu sorunu gibi bir derdiniz olmayacak.

Beyaz rengin dışına iPhone 12 Pro ile çıkacak olan Apple, siyah örgülü bir ucu Type-C bir ucu Lightning kabloya yer verecek. Ancak hiç bir iPhone modelinde şarj adaptörü yer almayacak. Ne hızlı ne de düz şarj adaptörüne yer vermeyecek olan Apple, ayrıca EarPods kulaklıkları da kutu içeriğinden çıkaracak.

iPhone 12 Pro şarj kablosu

Aksesuar satmayı çok seven ve bu alanda oldukça kar elde eden Cupertinolu firma, telefonun temel bileşeni olarak düşünülen şarj adaptörüne yer vermemesi ile çok eleştirilecek. Ancak Apple’ı, Galaxy S21 modelleri ile 2021 yılında Samsung da izleyecek. Önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde maalesef ki tüm telefonlarda şarj adaptörünü ayrı satın alacağız….

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.