Ana sayfa » Mobil » Realme telefon satmaya doyamıyor; kaç milyon kullanıcı dediniz?

Realme telefon satmaya doyamıyor; kaç milyon kullanıcı dediniz?

Realme telefon satmaya doyamıyor; kaç milyon kullanıcı dediniz?

Pazarın hem genç, hemde başarılı ismi Realme dur durak bilmeden büyüyor. Şirket iki yaşında olmasına rağmen 40 milyon telefon satmayı biliyor!

Dünyanın en çok satan akıllı telefon üreticilerinden ilk 10’a giren en genç şirket Realme, iki yıllık varlığı ile büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Son olarak yeni satışa sunulan C11 modeliyle büyük bir başarı elde eden şirket, 2 dakika içerisinde 150.000 adet C11 satmayı başardı. Bunun öncesinde ise yine benzer bir zaman diliminde 70.000 Narzo 10 satan Realme, şimdi de genel anlamda rakiplerine göz dağı verdi. Realme toplam 40 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

2018‘in Eylül ayında OPPO‘nun alt markası olarak piyasaya sürülen ve birkaç ay içinde bir milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Realme, geçen zaman içerisinde dur durak bilmeden büyümeye devam etti. Kuruluşundan sonraki 11 ay içerisinde, yani henüz bir yaşına girmeden Ağustos 2019 verilerinde 10 milyon akıllı telefon sattığı belirtilen, ardından da Ocak ayı itibariyle 25 milyon barajını geçen şirket, iki ay önce (Mayıs) 35 milyon cihaz sattığını duyurdu.

Bu duyurunun üzerinden geçen iki ayın sonunda ise 40 milyon akıllı telefon satışına imza atan üretici, mevcut koşullarda varlığını sürdüren Koronavirüs göze alındığında rakiplerinden daha olumlu bir grafik çizdi. Aynı zamanda bu verilere ek olarak var olan bilgiler; bu genç şirketin dünyada 59 pazarda yer aldığını ve bu 59 pazarın 9’unda ilk 5 üreticiden biri olduğunu gösteriyor. Bu da henüz iki yaşındaki bir şirket için son derece kayda değer gözüküyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.