Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » İstanbul Bilişim kapanıyor mu? Son durum ne? İşte resmi açıklama!

İstanbul Bilişim kapanıyor mu? Son durum ne? İşte resmi açıklama!

İstanbul Bilişim kapanıyor mu? Son durum ne? İşte resmi açıklama!

Türkiye’de uzun zamandır ürünleri göndermemek ile suçlanan İstanbul Bilişim resmi açıklama yaptı. Bakalım son durum ne?

Türkiye‘de uzun bir süredir şikayet sitelerinde İstanbul Bilişim yükselişe geçmişti. İstanbul Bilişim’in müşterilerden parayı aldığını ancak ürünleri aylar geçmesine rağmen göndermediği söyleniyordu. Ana haberlerde bile çıkan bu durum için bugün resmi açıklama yapıldı.

İstanbul Bilişim’in yaptığı açıklamaya göre; firma Covid-19 salgınında finansal sorunlar yaşadı bu yüzden konkordato ilan ettti. Konkordato sürecinde henüz firmanın müşterilerine nasıl davranacağı ise henüz bilinmiyor. Ürünlerine aylardır kavuşamayan müşterilere geri ödeme mi yapılacak yoksa ürünler temin edilip gönderilecek mi henüz muamma.

Konkordato sürecinde firmaların ödeme yapma gibi bir durumu genelde söz konusu olmuyor. Ancak 2002 yılından beri Türkiye’de hizmet veren İstanbul Bilişim’in nasıl yol izleyeceğini kestirmek güç. Bu yüzden yorum yapmak pek doğru olmaz. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamaya ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Covid-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal.medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir.

Konuya vakıf olmayan, tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmişir. İcra vs. gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden.dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.”

İstanbul Bilişim

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.