Ana sayfa » iPhone » iOS 14 Beta 3 ile iPhone 12 göründü!

iOS 14 Beta 3 ile iPhone 12 göründü!

iOS 14 Beta 3 ile iPhone 12 göründü!

Apple’ın geliştiriciler için yayınlamış olduğu iOS 14 Beta 3 güncellemesi ile iPhone 12 resmen göründü. 5.4 inçlik iPhone 12 kesin geliyor diyebiliriz.

WWDC 20 etkinliğinde tanıtılan iOS 14’ün testleri etkinlik sonrası başlamıştı. Apple bu süreçte bugün iOS 14 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Sistemde yaşanan sorunları çözen Apple, küçük çaplı 1-2 yeniliği de sisteme dahil etti. Ancak konumuz o değil. Yeni güncelleme ile birlikte iPhone 12 modeli resmen göründü.

Apple‘ın uzun bir süredir bu yıl aynı anda dört adet iPhone modeli tanıtacağı söyleniyordu. Bu söylentiler iOS 14’ün yeni beta’sındaki kodlar ile doğrulanmış oldu. Apple, bu yıl 5.4 inç büyüklüğünde iPhone 12, 6.1 inç büyüklüğünde iPhone 12, 5.8 inç büyüklüğünde iPhone 12 Pro ve 6.5 inç büyüklüğünde Pro Max modellerini tanıtacak. Küçük ekranlı iPhone modellerine hala ilginin olması, Apple’ı bu alanda ürün üretmesine neden olacak gibi görünüyor.

Aslında Apple’ın 5.4 inçlik iPhone 12 üretmesindeki tek neden müşteri talebi değil. iPhone SE 2020 ve iPhone 11 modelleri ile nispeten uygun fiyatlı modeller çok ilgi gördü. Apple’ın kasasını dolduran uygun fiyatlı iPhone’lara bu yıl ekranı küçülterek yeni model eklenecek.

iOS 14 Beta 3

5.4 inç ekran büyüklüğüne sahip olan LCD panelli iPhone’un 649 dolar bandında olması bekleniyor. Dünyanın en hızlı işlemcisi Apple A14‘ten güç alacak olan bu model, ekran çözünürlüğünün düşük olmasını avantaja çevirerek daha fazla performans sunacak.

Apple’ın bu yıl batarya kapasitelerini düşüreceğini belirtelim. Apple A14’ün az enerji tüketmesinden dolayı daha küçük kapasiteli batarya kullanacak olan Apple, yine 1 günü zar zor geçiren modeller üretecek. Görünüşe göre Apple’ın müşterileri yine priz veya powerbank ile yaşamaya devam edecek…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.