Ana sayfa » Mobil » Gorilla Glass Victus tanıtıldı! Galaxy Note 20’nin ekranını kırana aşk olsun!

Gorilla Glass Victus tanıtıldı! Galaxy Note 20’nin ekranını kırana aşk olsun!

Gorilla Glass Victus tanıtıldı! Galaxy Note 20’nin ekranını kırana aşk olsun!

Corning Gorilla Glass ile tanıdığımız Corning Incorporated, ekran kırılma ve çizilmelerini ortadan kaldıracak Gorilla Glass Victus teknolojisini duyurdu.

Telefon ekranları bildiğiniz gibi ilk zamanlarda cam yapısından dolayı çok çabuk kırılabiliyor veya çizilebiliyordu. Corning Incorporated isimli firmanın Corning Gorilla Glass teknolojisi sayesinde çizilme sorunu minimuma indirilmiş ancak düşme sonucu kırılma olayı hala giderilmemişti. Bugün duyurulan Gorilla Glass Victus teknolojisi ile artık kırılma olayı da tarih olacak gibi görünüyor.

Yeni teknoloji sayesinde telefon ekranında çizilme gibi bir durum pek söz konusu olmayacak. Falçatayı elinize alıp ekranı kazımadığınız sürece anahtar ve bozuk para gibi öğeler ekranı çizmeyecek. Düşme konusunda ise firma yeni teknolojilerinin; Corning Gorilla Glass 5 ve Corning Gorilla Glass 6‘ya kıyasla daha düşük yumuşama noktasına sahip olduğunu belirtiyor.

Düşük yumuşama noktası sayesinde özellikle köşelerden alınan darbeler cam tarafından daha iyi emilecek ve çatlama olayı pek yaşanmayacak. Corning Incorporated firması, bu teknolojiyi kullanacak olan ilk firmanın ise Samsung olacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler Note 20 ailesine çevrildi.

Bildiğiniz gibi Samsung 5 Ağustos 2020 tarihinde Galaxy Note 20 ailesini tanıtacak. 2021’e kadar başka amiral gemisi modeli tanıtmayacak olan Samsung, muhtemelen yeni teknolojiyi yeni canavarında kullanacak. Ancak bu konu hakkında ne Corning’den ne de Samsung’dan bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Sadece Android telefonlarda kullanılacak olan bu yeni teknoloji, bakalım Apple tarafından benimsenip ilerleyen yıllardaki iPhone modellerinde kullanılacak mı?

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.