Ana sayfa » Mobil » Realme Bey Kardeşim, Sakin Ol. Realme C11 Rekor Kırdı!

Realme Bey Kardeşim, Sakin Ol. Realme C11 Rekor Kırdı!

Realme Bey Kardeşim, Sakin Ol. Realme C11 Rekor Kırdı!

“Yırttık abicim yırttık!” diyen Feridun Bitir’den daha iyi yırtmayı başaran Realme, Hindistan’da daha ilk dakikada satış rekoru kırdı. Euzu besmele çektirdi, fenalıklar geçirtti!

Realme geçen hafta Hindistan’da Realme C11’i piyasaya sürdü, ancak telefon hemen satışa çıkmadı. İlk satışına bugün şirketin yerel sitesi ve Flipkart aracılığıyla devam etti ve Realme’nin kayıtları sadece birkaç dakika içinde satıldığını gösteriyor. Bu sefer, şirket satılan birimlerin sayısını açıkladı ve 150.000’in üzerinde. Realme C11 ilk dakikada 100.000 gibi büyük bir rekor kırmayı başardı.

Realme C11

Realme C11

Telefonun fiyatı kesinlikle modele olan büyük ilgide rol oynadı. Realme C11 rekor başarısını tam bir fiyat performans ürünü olmasına borçlu. 2 GB RAM ve 32 GB varyant için 7.499 Rs (100 $) fiyat etiketi kullanıyor. Telefon bir Helio G35 yonga seti ile çalışıyor ve HD + çözünürlüklü 6.5 inç HD + LCD ekrana sahip. Android 10 tabanlı Realme UI ile çalışır ve gücünü ters şarj desteği ile 5000 mAh bataryadan alır.

Yeşil ve Gri renklerde gelen telefon, arkada 13MP ana sensör ve 2MP derinlik sensörü içeren çift kamera kurulumuna sahiptir. Ayrıca 5 MP özçekim kamerası mevcut. Giriş segmenti için oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ülkemizde de fazla vergi binmezse 1000 TL altı fiyat etiketine sahip bir telefon olarak iyi bir satış oranına ulaşacağını tahmin ediyoruz. Telefonun Hindistan gibi halkının ekonomik durumunun yeterli olmadığı bir ülkede bu kadar çok sattığı düşünülürse giriş segmentine talep daha da artacak gibi görünüyor.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.