Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 kamerası şakkadanak odaklama yapacak!

iPhone 12 kamerası şakkadanak odaklama yapacak!

iPhone 12 kamerası şakkadanak odaklama yapacak!

Apple’ın iPhone 12 kamerası için düğmeye bastığı ortaya çıktı. Odaklama konusunda iPhone 12’nin eline su döken olmayacak.

Cupertinolu teknoloji üreticisi Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 12 modellerini tanıtacak. Bu yıl karşımıza tam 4 farklı iPhone modeli ile çıkacak olan Apple’ın bugün kamera konusunda atılımlar yapacağı ortaya çıktı. iPhone 12 kamerası ile odaklama konusunda sektöre yeni bir soluk kazandırabilir.

TF Securities analisti Ming-Chi Kuo, kamera konusunda uzmanlaşmış Japon üreticiler olan Semco ve Sunny Optical ile Apple’ın el sıkıştığını açıkladı. Apple’a yakınlığı ile bilinen  Ming-Chi Kuo’nun aktardıklarına göre; Semco isimli firmanın teknolojileri sayesinde iPhone 12’nin kamerası odaklama konusuda bu zamana kadar en iyi deneyimi sunacak.

Android cephesinde Live Focus adı verilen özellik sayesinde videolarda bokeh efekti oluşturulabiliyordu. Apple da buna benzer bir özelliği yeni telefonlarında sunacak gibi görünüyor. Ming-Chi Kuo’nun bir diğer sızıntısına göre iPhone 14 ile Periskop kamera ile Apple cephesi de tanışacak.

iPhone 12 kamerası

Sunny Optical sayesinde Android’in 2-3 yıldır kullandığı teknolojiyi 2022 yani 2 yıl sonra kullanabilecek olan Apple, iPhone 14 ile yakınlaştırma konusunda istenilen seviyeye gelecek.

Bu yıl tanıtılacak olan düz iPhone 12’lerde ikili kamera kurulumu bulunacak. iPhone 12 Pro modellerinde ise üçlü kamera kurulumuna ek olarak iPad Pro ile tanıştığımı LiDAR tarayıcı da yer alacak. LiDAR sayesinde derinlik efekti daha doğru bir şekilde hesaplanacak ve AR oyunlarında seviye atlanacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.