Ana sayfa » AirPods » AirPods Studio için geri sayım başladı! Fiyatını hiç sormayın resmen iPhone parası!

AirPods Studio için geri sayım başladı! Fiyatını hiç sormayın resmen iPhone parası!

AirPods Studio için geri sayım başladı! Fiyatını hiç sormayın resmen iPhone parası!

Apple’ın kafaüstü deneyim sunacak olan AirPods Studio kablosuz kulaklık modeli için yeni patent alındı. Bu kulaklık Eylül ayında bizlerle olabilir.

Cupertinolu teknoloji devi Apple, iPhone 7 ile kablosuz kulaklık furyasına start vermişti. Bu süreçte karşımıza sürpriz bir şekilde tam anlamıyla kulak içi formda olan AirPods Pro ile çıkan Apple’ın şimdiki hedefi belli oldu. Beats Electronics‘i bünyesinde barındıran Apple, uzun bir zamandır bu marka altında kafa üstü kulaklıklarını üretiyordu. Apple, şimdi de AirPods Studio adında kendi ürettiği kulaklığını tanıtacak.

iPhone 12 ile birlikte tanıtılmasını beklediğimiz bu kulaklık, kafa üstü kullanımının yanı sıra, taç bandını enseye yerleştirilip de kullanılabilecek. Kulaklığın üzerinde yer alan sensörler sayesinde ses, pozisyona göre otomatik olarak ayarlanacak. ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde dış sesleri neredeyse sıfıra indirecek olan bu model, iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV ile uyumlu olacak.

AirPods Studio

Bluetooth 5.0 bağlantısı sayesinde bu cihazlara bağlanacak olan kulaklığın, diğer cihazlar ile bağlanma imkanı maalesef ki bulunmuyor. Ancak 3. parti alıcılar ile yine diğer cihazlara bağlanabilecek. Gelelim fiyat konusuna. Apple bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarını gözden çıkardığını yaptığı zamlar ile ortaya koymuştu. AirPods Pro‘yu Amerika’da 249 dolara satan Apple, bu modeli Türkiye’de 2.099 TL’ye satıyor.

AirPods Studio’nun fiyatının 350 dolar bandında olacağı söyleniyor. Bu yüzden Türkiye fiyatı 3.500 TL‘yi rahat bulacak. iPhone parasına kulaklık satacak olan Apple’ın kristal kalitede ses sunacağını belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.