Netflix Temmuz 20, 2020 14:30

Netflix için AK Parti’den açıklama geldi! Netflix Türkiye’den çekilecek mi? İşte cevabı!

Netflix için AK Parti’den açıklama geldi! Netflix Türkiye’den çekilecek mi? İşte cevabı!

Netflix’in Türkiye’den çekileceği söylentilerine bugün AK Parti’den açıklama geldi. Bakalım Netflix ülkemize veda mı edecek yoksa böyle devam mı edecek?

Hafta sonu Twitter’da Netflix‘in Türkiye pazarından çekileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Amerika’da yaşayan Cüneyt Özdemir “SON DAKİKA; Netflix ve Ak Parti arasındaki pazarlık restleşmeyle bitti. Ak Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye’de dizi çekimlerini durdurdu. Sansürü kabul etmedi. Dünyada Netflix’i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak?” tweet’i il ortalığı karıştırmıştı.

Cüneyt Özdemir’in bu iddialarının ardından gözler hem Netflix hem de AK Parti’ye çevrilmişti. Bugün ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal‘dan konuyla ilgili açıklama geldi. Mahir Ünal resmi Twitter hesabı üzerinen yaptığı duyuru ile Netflix’le görüşülmediğini ve Netflix’in ülkemizden gitmek için sebeplerinin olmadığını belirtti.

Dizi ve film tutkunlarının derin bir nefes almasını sağlayan bu haberin ardından gözler bu iddiaları ortaya atan Cüneyt Özdemir’e çevrilmiş durumda. Cüneyt Özdemir’in böyle bir haberi hangi kaynağa dayanarak ortaya attığı ise henüz bilinmiyor.

Netflix’in Türkiye pazarından çekilme gibi bir düşüncesinin olmayacağını düşünüyoruz. Türkiye’de çekilen Netflix Orijinal yapımlarında da çok hassasiyetle durulan “eşcinsellik” konusu da hiç bir zaman işlenmedi. Bu öğeleri içeren dizilerin ise sansürlenme gibi bir durumu söz konusu değil. Belirli bir ücret karşılığı ile hür irade ile abone olunan bu sistemin sansür uygulaması zaten beklenemez.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.