Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 17, 2020 18:36

GBoard, Dünya emoji gününe özel yeni bir güncelleme yayınladı!!!

Google, 17 Temmuz Dünya emoji gününe özel Gboard uygulamasının üst kısmına, yeni bir emoji kısayolu ekledi; Dünya emoji gününüz kutlu olsun.
GBoard, Dünya emoji gününe özel yeni bir güncelleme yayınladı!!!

Android ve iOS platformunun en iyi klavye uygulamalarından biri olan Gboard, 17 Temmuz Dünya emoji gününe özel yeni bir güncelleme yayınladı. Şu anda Android beta kullanıcıları için yayınlanan bu güncelleme, klavye uygulaması yeni bir emoji kısayolu ekliyor.

Engadget adında bir kaynağın raporuna göre Gboard, tuşların üstünde olan yeni bir emoji satırına kavuşuyor. Bu satır, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen emojileri içerecektir. Emojisiz sohbetlerimizin olmadığı bu günlerde, yeni gelen bu özellik oldukça iyi rol oynayacaktır diye düşünüyoruz.

Normalde Gboard’daki emojilere erişmek için, klavyenin aşağısında yer alan emoji simgesine dokunmamız gerekiyordu. Ancak yeni hızlı erişim çubuğu sayesinde, bu özelliğe üst taraftan hızlı ve kolayca erişebilmemiz mümkün olacaktır.

Gboard-emoji

Yukarıda gördüğünüz gibi yeni gelen emoji kısayolu, sadece en çok kullanılanları göstermiyor; Aynı zamanda sağ tarafta yer alan simgeye tıklayarak ilk kez kullanacağınız diğer emojilere de erişebileceksiniz. Ancak bu kısımda sadece kendi emojilerinizin yer almasını istiyorsanız, ayarlardan bu özelliği devre dışı bırakmanız için de bir seçenek yer alacaktır.

En başta belirttiğimiz gibi bu özellik, şu anda Gboard Android beta kullanıcıları için sunuldu. Sizlerde bu özelliğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, Google Play Store’daki uygulama listesinden beta programına kayıt olun ya da en son apk dosyasını yükleyiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.