Mobil Temmuz 16, 2020 18:00

Tevekkeli Değil Hintler Akıllı Gözlüğe Meraklı. Jio Glass…

Hindistan'dan "Üstüme iyilik sağlık!" nidalarıyla şaşırtan bir yenilik daha geliyor! Öyle bir akıllı gözlük üretmişler ki içinde bir ben yokum, bir de mahallenin muhtarı! Özellikleri saymakla bitmez!
Tevekkeli Değil Hintler Akıllı Gözlüğe Meraklı. Jio Glass…

Güneş gözlüğü şeklindeki artırılmış gerçeklik gözlüğü Jio Glass, Çarşamba günü yılın lansmanı Reliance AGM 2020‘de açıklandı. Kulaklıklı mikrofon seti, toplantılarınızı yönetmenize, görüntülü arama yapmanıza ve 3D holografik bir ortamda konferanslar düzenlemenize imkan vermek için esas olarak telefonunuzla eşleşir. Jio Platforms’un Tesseract adlı yan kuruluşu Jio Glass’ı tasarladı ve zaten 25 karışık gerçeklik uygulamasıyla uyumlu olduğu söyleniyor. Karma gerçeklik gözlüğü, rahat kullanım için ergonomik bir tasarıma ve ön tarafta bir kameraya sahiptir. Kullanıcıların içeriğin adeta içine girmesini sağlamak için yerleşik bir dizi sensöre sahiptir.

Jio Glass son derece hafiftir ve sadece 75 gramdır. Başlangıçta herhangi bir normal güneş gözlüğü gibi görünüyor ancak bazı yerlerde sensörleri ve gerekli donanımı entegre etmek için daha kalın. Temel olarak akıllı telefonunuzla senkronize ve uyumlu uygulamaları 3D artırılmış gerçeklik deneyimi sunar. Gözlükler, tüm ses formatlarını kablolu ekler olmadan çalıştıran uzamsal ve çok yönlü XR ses sistemi desteği ile birlikte gelir. Belirtildiği gibi, karma gerçeklik kulaklığı eğlence, öğrenme, oyun, alışveriş ve üretkenlik gibi türler arasında 25 karma gerçeklik uygulaması uyumluluğu ile birlikte gelir. Jio, AGM’de Jio Glass için fiyatlandırma ve kullanılabilirlik planlarını açıklamadı.

Ayrıca bu akıllı gözlük, sesli komut algılayarak telefon görevi görüp rehberinizdeki herhangi bir kişiyi aramanıza da olanak sağlar. Şimdilik fiyatı bilinmese de hayatımızı kolaylaştıracak bu cihazı heyecanla bekliyoruzç

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.