Mobil Temmuz 16, 2020 20:00

Hadi bunu da kırın; kırabilirseniz! Umidigi Bison geliyor!

Çin, Shenzhen merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Umidigi, yeni cihazı ile telefon katillerine meydan okuyacak. "Bison" çok sağlam olacak!
Hadi bunu da kırın; kırabilirseniz! Umidigi Bison geliyor!

Son zamanlarda birçok şirketin piyasaya sürdüğü “ihtiyaca yönelik” akıllı telefonlar; bazen daha sağlam, bazen daha hızlı, bazense daha bütçeye yönelik şekilde karşımıza çıkıyor. Özellikle bazı Çin merkezli şirketlerin ürettiği sağlam ve yüksek donanımlı cihazlar ise, birçok insanın dikkatini çekiyor; ancak sadece hitap ettiği kitle tarafından rağbet görüyor. Umidigi ise, oldukça sağlam ve donanım tarafında yeterli gözüken bir cihaz ile sağlam ve ucuz telefon arayanların yüzünü güldürüyor; işte Umidigi Bison!

Günümüz tasarımlarına uygun; ancak günümüz sağlamlığına ters bir cihaz ile pazarı renklendirmek isteyen Umidigi, yeni Bison modelinde damla çentikli ekranı karşımıza çıkartacak. Aynı zamanda arka tarafta dikdörtgen bir platformu ve bu platforma konumlandırılmış dörtlü kamerayı bizlere sunacak olan cihaz, zırhlı yapısı ile son derece sağlam olacak. Cihaz, bunlara ek olarak IP68 sertifikasına sahip olacak ve hem toza, hemde suya karşı direnç gösterecek.

Donanım tarafında da fena gözükmeyen cihaz, OPPO Reno 2Z‘de de yer alan MediaTek Helio P90‘dan güç alacak. Cihazda yer alan ana kamera ise 64MP çözünürlüğe sahip olacak. RAM ve depolama tarafı da tıpkı yonga gibi oldukça dikkat çekici olacak. Öyle ki iddialar, Umidigi Bison’da 8GB RAM ve 128GB depolama göreceğimizi söylüyor. Cihazın fiyatı ise şuan için bilinmiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.