Mobil Temmuz 16, 2020 19:00

Dürbün Gibi Zoom Canavarı Huawei P40 Pro Plus

Artık birbiriyle aşık atacak kalite farkı pek kalmadığı için telefonlarda zoom savaşları başladı. Huawei P40 Pro Plus, bu konuda bütün rakiplerine meydan okuyor.
Dürbün Gibi Zoom Canavarı Huawei P40 Pro Plus

Huawei P40 Pro Plus zoom konusunda oldukça iddialı. Bu özellikle ile vizyoner fotoğrafçılık deneyimini yaşayacağız. Ultra Vision Penta Kamera, anları yakın ve uzak mesafelerden mükemmel bir şekilde yakalamanıza yardımcı olur. 100x SuperZoom, yakınlaşmanıza yardımcı olmak için gelişmiş telefoto optiklerden yararlanırken, 40 MP Ultra Geniş Açılı kamera size tam görünüm sunar. Arada, en ince ayrıntıları çekebilen 50MP Ultra Vizyon Kamera var. Bu güçlü teknoloji, fotoğraf çekmenin yanı sıra  video çekmeye de dayanıyor. En üst düzeyde pürüzsüzlük ve netlik için 4K 60 fps‘de kayıt yapın. Profesyonel sınıf timelapse mevcut ve ayrıca 7980 fps Ultra Ağır Çekim modu da oldukça başarılı.

profesyonel kameralara taş çıkaran deneyim

profesyonel kameralara taş çıkaran deneyim

P40 Pro + profesyonel bir kameradan daha fazlasıdır. Sekiz çekirdekli Kirin 990 işlemci, yeni nesil 5G deneyimlerine güç veriyor. Wi-Fi 6 Plus bağlantısı evde sinyal güçlü iken 2.4 Gbps’ye kadar aktarım hızı sağlar. 90 Hz Quad-Curve Overflow sayesinde ekranda en sevdiğiniz programları kaliteli görüntüyle izleyebilirsiniz.

Huawei P40 Pro Plus zoom yapmaya olanak sağlasa da kendisiyle rekabet edemeyen daha ucuz kardeşi Pro’nun ana ve ultra geniş kameralarını ve ekranın içine gömülen çift özçekim kameralarını paylaşıyor. Ancak, 10x hibrid zoom yapabilen tek bir 5x optik zoom kamera yerine, Plus modeli 3x ve 10x telefoto kameralarına sahip. Bu P40 Pro Plus’a hibrit zoom modunda 20x veya dijital zoomda 100x’e kadar övünme hakkı veriyor. Ancak belirtmek gerekir ki 100x zoomda kalite bozuluyor.

Yine de telefonun profesyonel kameraları aratmayacak kalitede olduğunu söylemezsek taş oluruz. Huawei yakında büyük bir şova imza atacak gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.