Mobil Temmuz 16, 2020 17:00

Akıllı Telefon Dünyasında Muson Rüzgarı! Reliance Jio…

Hindistan'ın mobil operatör şirketi Reliance Jio, Google ile ortaklaşa adım atmaya karar verdi. Akıllı telefonların fiyatı yükseldikçe herkes daha uygun fiyatlı alternatiflere yöneliyor. Çin'e karşı ABD ve Hindistan işbirliği de ceplerimizi şenlendirecek gibi görünüyor.
Akıllı Telefon Dünyasında Muson Rüzgarı! Reliance Jio…

Mukesh Ambani, Jio Platforms Ltd. Şti’nin bir iştiraki olan Hintli mobil operatör Reliance Jio nun temsilcisi – Google ile bir ortaklık duyurdu. Jio Platforms, iletişim hizmetleri sağlamanın yanı sıra, Hint pazarında çevrimiçi ticaret ve çevrimiçi hizmetler için ulusal bir platformun geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ancak Google ile işbirliğinin sonucu tamamen yeni bir giriş seviyesi akıllı telefon olacaktır.

Jio zaten Hindistan’da uygun fiyatlı KaiOS telefonları ile bilinir. Yeni akıllı telefonun gelişimi esas olarak Google olacak. Jio Platforms hissedarlarının yıllık toplantısında, Google’ın mobil operatörün% 7,73’ünü satın alarak şirkete 4,5 milyar dolar yatırım yaptığı bildirildi. Reliance Jio’ya daha önce operatörün % 9.99 hissesine sahip olan Facebook, 5.7 milyar dolar yatırım yapmıştı. Bu ve diğer yatırımlar sayesinde Jio Platforms, geçtiğimiz dört ay içinde 13 yatırımcıdan yaklaşık 20.2 milyar dolar kazandı ve hisselerin yaklaşık % 33’ünü sattı.

Stratejik ortaklığın bir parçası olarak Google ve Reliance Jio Platformları, giriş seviyesi akıllı telefonların geliştirilmesi için Android’in uyarlanmış bir sürümü üzerinde çalışacaklar. Bu cihazların Google Play uygulama mağazasıyla geleceği ve beşinci nesil hücresel ağlar için destek alacağı bildirildi. Google CEO’su Sundar Pichai, bu işbirliğinin misyonunun mümkün olduğunca çok sayıda insanı yüksek teknolojiye getirmek olduğunu söyledi. Reliance Jio‘nun müşteri tabanında, çoğu en basit telefonları kullanan ve şimdi İnternet’e erişimi olmayan 400 milyondan fazla abone bulunuyor. Arama devi, uygun bir akıllı telefon sunarak bu hedef kitleyi hizmetlerine eklemeyi planlıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.