Mobil Temmuz 13, 2020 20:30

Arkasından Atlı Kovalıyor! Realme 120W Hızlı Şarj…

Telefonlarımız 10 dakika içinde şarj edilse ne dersiniz, hoş olmaz mı? Olur tabii. Realme artık "Çekilin birader, bu işi bana bırakın!" demeye karar verdi ve yaptı. Ultra Dart adını verdiği teknolojiyi yakında kullanabileceğiz.
Arkasından Atlı Kovalıyor! Realme 120W Hızlı Şarj…

Şu anda OPPO’nun 65W SuperVOOC Flash Şarj teknolojisi, piyasada bulunan en hızlı şarj teknolojisidir. Aynı teknoloji, Ace 2 ve Reno 4 serisi gibi Realme telefonlarda da Haziran ayında Çin’de faaliyete geçmiştir. GizmoChina sitesi tarafından paylaşılan yeni bilgiler, Realme’nin şu anda 100W + hızlı şarj çözümü üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Ancak Realme 120W hızlı şarj ile çıtayı yükseltmeye kararlı. Bu teknoloji bu ay açıklanabilir.

Realme şarj testi

Realme şarj testi

Realme’nin 65W hızlı şarj teknolojisinin SuperDart olarak adlandırılması ancak yeni 100W + hızlı şarj teknolojisinin Ultra Dart olarak duyurulması bekleniyor. Yapılan incelemeler 4,000mAh pilin 1/3’ünü sadece 3 dakika içinde şarj edebileceğini gösterdi.

Şarjın performansını ortaya koyan ve Çinli siteler tarafından paylaşılan yukarıdaki görüntü, 4.000 mAh pilin yaklaşık 10 dakika içinde tamamen şarj edilebileceğini ortaya koyuyor. Resimde bahsedilen “11660mA”, teknolojinin neredeyse 120W şarj hızı sunabileceğini gösteriyor. Realme 120W hızlı şarj teknolojisini hemen hayata geçirebilirse rakiplerine büyük bir fark atmış olacak.

Geçen yıl Haziran ayında Vivo, 13 dakika içinde 4000 mAh batarya şarj edebilen 120W Super FlashCharge teknolojisini sergiledi. Vivo’nun da 120W şarj desteğine sahip bir akıllı telefon tanıtabilme olasılığı var. Ancak bu konuda Realme’nin de çok iddialı olduğunu söylemek gerek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.