Mobil Temmuz 12, 2020 12:00

Twitter paralı mı oluyor? Bu sefer durum ciddi arkadaşlar!!!

Uzun yıllardır yapılan tartışma sona gelindi. Twitter paralı olacak! Peki bu nasıl olacak? Parayala mı Tweet atacağız? Neler yaşanacak? İşte detaylar...
Twitter paralı mı oluyor? Bu sefer durum ciddi arkadaşlar!!!

Twitter paralı mı oluyor? Sorusu yıllardır ortada dolaşan bir şehir efsanesiydi. Zaman zaman bu konuda yönetici seviyesinde bazı açıklamalar yapılırdı. Açıklamalara gelen tepkilerden sonra Twitter kurucusu ve CEO‘su Jack Dorsey bu adımı atmaya cesaret edemezdi. Bugün ise ortaya çıkan bilgilere göre durum böyle olmayacak.

Zira Twitter yatırımcıları uygulamanın para kazanamamasından dolayı şikayet ediyorlar. Twitter’ın marka değeri artsa da ortaklar / paydaşlar bu şirketin para kazanan bir yapıya kavuşması konusunda Jack Dorsey ile görüştüler. Bu durum nereye varacak bunu öngörmek zor ama bizim bu konuda belli tahminlerimiz var.

Twitter, abonelik sistemine geçiş yapmak durumunda kalacak. Platforma abone olmadan da giriş yapabileceksiniz ve gündemi takip edebileceksiniz ama tweet atmak istiyorsanız işte bu noktada paralı abonelik sistemine giriş yapmanız gerekecek. Bununla birlikte abone sistemi olmayan kişilerin reklam tweetleri ile karşılaşacağını da belirtelim. Yani aynen Youtube Premium gibi paralı abonelik sistemine geçmek durumunda kalacaksınız.

Durum bu sefer hiç olmadığı kadar ciddi. Zira pandemi sürecinde TikTok gibi uygulamalar dünyanın en değerli uygulamaları haline gelirken böylesine etkin kullanılan bir platform olan Twitter’ın para kazanamaması yatırımcıları ciddi anlamda sıkıntıya sokmuş durumda. Yakında Twitter için de para ödemeye başlayacağız. Hayırlı olsun…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.