Temmuz 12, 2020 14:00

Nord gelmeden Lite görüldü; Redmi Note 8 katili OnePlus Nord Lite geliyor!

Orta segmentte dengeleri değiştirecek olan OnePlus Nord, şimdi de Lite modeli ile geliyor! Nord Lite birçok cihazı alt etmeye hazırlanıyor!
Nord gelmeden Lite görüldü; Redmi Note 8 katili OnePlus Nord Lite geliyor!

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen ve birçok kez gündeme gelen; OnePlus’ın ilk orta segment cihazı Nord, daha tanıtılmadan Lite modeli ile görüldü. Bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen, hatta birkaç gün önce tasarımsal olarak görülen cihaz, her detayıyla orta segmente farklı bir boyut kazandırmayı amaçlıyordu. Bugün de ortaya çıkan bilgiler, şirketin daha düşük donanımlı ve 5G destekli bir model üzerinde çalıştığını doğruladı. Yani OnePlus Nord Lite, ilk defa karşımıza çıktı.

Bugün Geekbench testlerinde görülen ve Snapdragon 690‘dan güç alacağı söylenen “OnePlus BE2028“, 6GB RAM ile birlikte gelecek. Aynı zamanda şirketin ilk orta segment cihazından daha güçsüz bir model olarak piyasaya sürülmesi beklenen bu model, henüz isim olarak netleşmedi; ancak cihaz hakkında yapılan iddialar, yeni modelin OnePlus Nord Lite olacağını gösteriyor. Aynı zamanda cihazda kullanılan yonga, haftalar öncesinde tanıtılan ve 120Hz tarama hızına sahip FHD+ ekranlara destek veren Snapdragon 690 olduğundan, birçok orta segment cihaz üreticisinin gözünü korkutuyor.

Yapılan Geekbench testine göre; tek çekirdekte 609 puan, çok çekirdekte ise 1728 puan alan Nord Lite, Android 10 ile kutudan çıkacak. Bunlara ek olarak tıpkı donanım tarafında olduğu gibi, fiyat tarafında da diğer OnePlus cihazlarından daha uygun olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.