Mobil Temmuz 12, 2020 19:00

Apple ucuz iPhone yapıyor! Ucuzun da ucuzu olacak!

Bir şehir efsanesine dönüşen "Apple ucuz iPhone yapıyor" nidaları yeniden yükselmeye başladı. Sanıyoruz bu sefer gerçekten yapıyor...
Apple ucuz iPhone yapıyor! Ucuzun da ucuzu olacak!

Akıllı telefon pazarında pandemi sonrasında büyük bir değişim yaşanıyor. Kullanıcıların amiral gemisi telefonlar almak yerine orta üst segment cihazlara yöneldiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Bundan dolayı da Apple, bir süredir tanıtmayı planladığı ama bir türlü tanımadığı yeni nesil iPhone SE modelini de pandemi sırasında hatta mağazaları kapalıyken satışa sundu. Görünen o ki; bu da yetmedi ve Apple ucuz iPhone ile ilgili yeni bir adım atma arifesinde.

Bundan yıllar önce Steve Jobs’a “uygun fiyatlı iPhone yapmayacak mısınız?” diye sorduklarında; özlem ile andığımız Steve Jobs şu yanıtı vermişti.

Bizim zaten “ucuz iPhone” modellerimiz var. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan ve ondan önceki yıl satışa sunulan iPhone modellerimizin fiyatı çok daha uygun

Bu açıklamanın üzerinden yıllar geçti ama uygun fiyatlı iPhone modelleri ile ilgili fantezi bitmedi. Bugün gelen bilgilere göre Apple, 2021 yılı içinde 200 dolar ile 300 dolar arasında yeni bir iPhone pazara sunacak? Bugün Amerika’da yeni nesil iPhone 8’den bozma iPhone SE modelinin 399 dolar seviyesinden satıldığını görüyoruz. Bu fiyatın da altında satılacak olan yeni nesil iPhone’nun adı ne olacak bilemiyoruz ama Apple 2021 yılında Android üreticileri gibi davranmaya başlayabilir.

Apple bakalım bize ucuz iPhone konusunda ne sunacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.