Ana sayfa » Mobil » İnsanlar “10”u çok sevdi! İşte en hızlı benimsenen Android sürümü!

İnsanlar “10”u çok sevdi! İşte en hızlı benimsenen Android sürümü!

İnsanlar “10”u çok sevdi! İşte en hızlı benimsenen Android sürümü!

Dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri olan Android, son sürümüyle büyük bir başarıya imza attı. Android 10, en hızlı benimsenen sürüm oldu!

2008‘den beri akıllı telefonlara büyük katkılar sunan, birçok kullanıcının da beğenisini kazanan Android, son sürümünde büyük bir başarıya imza attı. 3 Eylül 2019 yılında piyasaya sürülen Android 10 ‘da, tarihinin en hızlı benimsenen sürümüne imza atan Google bünyesindeki Android, yaklaşık on ayda son sürümünü 400 milyon aktif kullanıcıyla paylaştı.

Açıklanan verilere göre tanıtımından sonraki ilk beş ayda 100 milyon kullanıcıya ulaşan Android 10, kalan beş ayda bu sayıyı kat be kat arttırdı. Öyle ki ilk beş ayda 100 milyon kullanıcıya ulaşan sürüm, diğer beş ayın sonunda 400 milyon kullanıcıya en güncel Android deneyimini yaşattı. Aynı zamanda bu veriler, bir önceki Android sürümüne (Android 9) göre %28 daha başarılı olmasıyla dikkat çekti. Bu da Android 10’u, Android tarihinin en hızlı benimsenen sürümü yaptı.

Bunlara ek olarak Android’in toplam kullanıcı sayısının yaklaşık 2.5 milyarı aştığı, Android 10’un ise bu sayının %16‘sını oluşturduğu belirtildi. Bu veriler iOS cephesinde ise daha olumlu iken, iOS’un son kararlı sürümü (iOS 13)  iPhone’ların %81’ine ve iPad’lerin % 73’üne kurulabiliyor. Bu da Google’ın, Apple karşısında hala çok başarısız olduğunu gösteriyor. En azından güncelleme tarafında. Peki size göre Android’in en iyi sürümü hangisiydi? Siz hangi sürümü severek kulanmıştınız?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.