Mobil Temmuz 11, 2020 15:00

Huawei Kirin şekilli şukullu bir logoya geçiyor!

HiSilicon isimli alt markasına ürettirdiği yongalara yeni bir imaj katmak isteyen Huawei, Kirin için yeni logo başvurusunu yaptı!
Huawei Kirin şekilli şukullu bir logoya geçiyor!

Huawei’nin dışa bağımlılığı bitirmek amacıyla oluşturduğu HiSilicon, şirketin cihazlarına güç veren Kirin yongalarını daha ihtişamlı bir logo ile karşımıza çıkartacak. Pazarda Qualcomm, MediaTek ve Exynos gibi sağlam rakipleri bulunan şirket, giriş segmentten üst segmente her türlü insanın ihtiyacını karşılayacak yongalar üreterek Huawei’leri Huawei yapıyordu. Bundan sonra da aynı özveri ile çalışacak olan şirket, bundan sonra yeni logosuyla haberlerimize konu olacak.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre; son günlerde Mate V, Ark Compiler ve MateStation gibi birçok ticari marka başvurusu yapan Huawei, şimdi de Kirin için bir başvuru gerçekleştirdi; ancak bu başvuru isim ile ilgili değil, logo ile ilgiliydi. Öyle ki bundan sonra “at nallı bebek ejderha” şeklinde bir logoyla (veya maskot) karşımıza çıkacak olan Kirin, bunun dışında bir değişim yaşamayacak.

Peki Huawei, Kirin için Neden Böyle Bir Logo Tercih Ediyor?

Kirin, Çin ve diğer Doğu Asya kültürlerinde bilinen, bir ada veya ünlü hükümdarın yakında gelişi ya da geçişi ile ortaya çıktığı söylenen mitolojik bir efsanevi yaratıktır. Çoğu zaman bedeninin her yerinde ateş gibi görünen şeylerle tasvir edilmektedir. Bu da şirketin yongaları ile aynı adı taşıdığından, böyle bir adım atmak Huawei cephesinden mantıklı olabilir. Buna ek olarak Kirin’in şuan ki logosu düz, kırmızı bir kurdele olarak göze çarpıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.