Ana sayfa » Mobil » Allahım Sen Konuyu Biliyorsun, Amin! CUBOT X30…

Allahım Sen Konuyu Biliyorsun, Amin! CUBOT X30…

Allahım Sen Konuyu Biliyorsun, Amin! CUBOT X30…

Şimdilik Türkiye’de satışa sunulmayan fakat akıllı telefon fiyatlarının buradan Fizan’a yol olduğu bu dönemde ilaç gibi gelecek olan CUBOT’tan yeni bir haber var. X30 modeli yakında piyasaya sunulacak.

Çin’de üretilen CUBOT marka telefonlar genellikle bütçe dostu ve orta segment denebilecek düzeydedir. Ancak bu kez CUBOT biraz daha seviyeyi yükseltip hem fiyatı hem de özellikleriyle çok cazip bir telefonla geliyor. CUBOT X30 modelinde ilk dikkat çeken kısım arka tasarımı. Burada beş adet yapay zeka destekli kamera bulunuyor. Bu da yaygın bir model olmadığı için şimdiden ilgi çekmeyi başarmış durumda.

CUBOT X30 arka tasarımı

CUBOT X30 arka tasarımı

CUBOT X30, FHD+ ekran çözünürlüğüne (1080 x 2310) ve MediaTek Helio P60 işlemciye sahip 6.4 inç ekrana sahip. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile 8 GB RAM ile 256 GB dahili depolama gibi iki modelde satışa sunulacak. Ayrıca NFC yongası, yandaki parmak izi sensörü ve 4200 mAh pil kapasitesi mevcut. Ek olarak çift taraflı 2.5D kavisli cam ile gündoğumu mavisi rengindeki arka tasarımını unutmayalım.

Kamera bölümünde CUBOT X30, kare blok modülünde düzgün bir şekilde istiflenmiş beş arka kamera ile donatılmıştır. 48 MP Samsung S5KGM1 ana lens, 16 MP ultra geniş açılı lens, 5 MP makro lens, 2 MP alan derinliği lensi ve 0.3MP ışığa duyarlı mercekten oluşur. Özçekim kamerası da 32 MP çözünürlük ile beklentiyi hayli yükseltiyor.

Pekiiii, gelelim işin en cafcaflı tarafına. 27 Temmuz’da Aliexpress‘te satışa sunulacak. Fiyatı da 150 dolarcık. Gerçekten çok uygun fiyata iyi özellikler satın almak çok iyi olacak. Ancak umuyoruz Türkiye’de resmi satışı yapılır. Çünkü Çin’den getirtmek oldukça pahalıya mâl olacaktır. Keşke gelse de, biz de alsak!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.