Ana sayfa » Mobil » Xiaomi’nin yeni telefonuna Allah için bir bakın! Reis bu ne? Ne yaptın sen?

Xiaomi’nin yeni telefonuna Allah için bir bakın! Reis bu ne? Ne yaptın sen?

Xiaomi’nin yeni telefonuna Allah için bir bakın! Reis bu ne? Ne yaptın sen?

Xiaomi yeni telefon arayışlarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ortaya konan Mi Mix Alpha sonrasında ikinci bomba kısa süre içinde patlayacak!

Akıllı telefon pazarında son dönemde tüm telefonların birbirlerine benzediğini görüyoruz. Bu anlayışa karşı gelmeye çalışan üreticilerin başında ise Xiaomi geliyor. Her ne kadar başarısız bir proje olsa da geçtiğimiz yıl tanıtılan Mi Mix Alpha buna en güzel örnek olarak verilebilir. Xiaomi yeni telefon ile mobil pazarın rengini yine değiştirmeye geliyor.

Bildiğiniz üzere son dönemde tüm telefonların birbirlerine benzediklerini görüyoruz. Buna en güzel örnek ise sanıyoruz ki; Infinty-O ekranlar. Bugün en düşük segment Galaxy A11 modelinde de, en tepe OPPO Find X2 modelinde de aynı ekran tasarımını görüyoruz. Ya da Samsung Galaxy A71 ile OPPO A72 modellerinin arka kameralarının ne kadar benzediklerini kendiniz de karşılaştırabilirsiniz.

Xiaomi ise bu anlayıştan uzaklaşarak çok farklı bir telefon üzerinde çalışıyor. Bir süredir sizlere bahsettiğimiz 12x optik zoom ve 120x dijital zoom özellikli telefonun tasarımı bugün ilk kez sızdı. Açıkçası bu tasarım bizleri kendine hayran bıraktı.

Evet, gördüğünüz üzere arkada tek bir kamera bulunuyor. Günümüzde arkada minimum 4 kameralı amiral gemisi modeller görürken tek bir kameranın olması belki kafalarda soru işareti bıraksa da; bırakmasın. Zira bu döneme kadar Google Pixel telefonların tek kamera ile neler yaptıklarını hep birlikte gördük.

Bununla birlikte önde de bir kamera göremiyoruz. Xiaomi‘nin ekran altı kameralı ilk telefonunun da bu olması şaşırtıcı olmayacaktır. Zira bir süre önce ekran altı kamera teknolojisini geliştirdiğini söyleyen Visionox ile anlaşan Çinli üretici bu noktada da bombayı patlatacak…

Bu telefon ile ilgili teknik bilgi kamera zoom seviyesi haricinde henüz belli değil ama Xiaomi yine manyak bir proje üzerinde çalışıyor. Umarız bu sefer bu telefon hayatımıza gerçek anlamda girer…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.