Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 10, 2020 14:00

iOS 14 ve iPadOS 14 artık herkes tarafından indirilebilir! Peki nasıl yüklenir?

WWDC 2020 etkinliğinde duyurulan iOS 14 ve iPadOS 14 , public betadan sonra nihayet halka açık olarak kullanıma sunulmaya başladı. Peki nasıl yüklenir?
iOS 14 ve iPadOS 14 artık herkes tarafından indirilebilir! Peki nasıl yüklenir?

Bu yıl WWDC 2020 etkinliğini gerçekleştiren Apple, cihazları için yeni iOS 14 ve iPadOS 14 güncellemelerini duyurdu. Tanıtımdan hemen sonra bu güncellemeleri kapalı beta olarak kullanıma sunan şirket, şimdi de vaat ettiği gibi halka açık beta sürümlerini kullanıma sunmaya başladı; Artık iOS 14 ve iPadOS 14 sürümleri genel beta olarak herkes tarafından indirilebilecek.

Sizlerde bu güncellemeyi iPhone veya  iPad‘inize yüklemek istiyorsanız, aşağıda vermiş olduğumuz talimatları harfiyen yerine getirerek, cihazınıza yeni iOS ve iPadOS güncellemelerini sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz.

Not: Beta yazılımında hatalar ve performans sorunları olabiliyor; Hatta verilerinizi bile kaybedebilirsiniz. Bu yüzden güncellemeyi kurmadan önce İPhone ve iPad’inizin mutlaka bir yedeğini alın.

iOS-14-iPadOS-14

iOS 14 genel beta yükleme

  • İPhone’unuzdan Apple beta web sitesine gidin ve oturum açın.
  • Cihazı kaydet seçeneğine dokunun ve ardından iOS 14 beta profilini indirin.
  • Ayarları açın, Genele ve ardından Profillere tıklayın. Daha sonra indirdiğiniz bu profili yükleyin.
  • Ekrandaki talimatları takip edin.  Daha sonra bu Profilin yüklenmesi için iPhone ve iPad cihazlarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.
  • Tüm bu işlemleri eksiksiz yaptıysanız,  ayarlara gidip yeni yazılım güncellemelerini kontrol edebilirsiniz; iOS 14 herkese açık beta sürümü otomatik olarak sisteminize düşecektir.

Eğer yukarıda yapılan işlemlerde kafanızda herhangi bir soru işareti kalırsa, BURAYA tıklayarak Insgtagram‘dan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.