Mobil Temmuz 10, 2020 17:00

Huawei’ciler buraya! Harmony OS 2.0 geliyor; işte tanıtım tarihi!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei, Android'e alternatif olarak piyasaya sürdüğü Harmony OS'in yeni sürümünü tanıtacak! Harmony OS 2.0 geliyor!
Huawei’ciler buraya! Harmony OS 2.0 geliyor; işte tanıtım tarihi!

ABD’nin uyguladığı ambargolara karşı gelmek isteyen ve kendi ayakları üzerinde durmak için çaba gösteren Huawei, 2019‘un Ağustos‘unda piyasaya sürdüğü Harmony OS‘in yeni sürümüyle çok yakında karşımıza çıkacak. Google ile yaşanan gerilimin ardından Google Mobil Servisleri‘nden mahrum kalan şirket, yeni cihazlarında kendi mobil servislerini (Huawei Mobil Servisleri) devreye sokmuştu; ancak bununla yetinmeyen şirket, cihazlarını Google’dan tamamen soyutlamak istiyor. Öyle ki yeni Harmony OS 2.0, Android‘e alternatif olmaya geliyor.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre 11 Eylül tarihinde tanıtılacak olan Harmony OS 2.0; bilgisayarlar, saatler, arabalar ve birtakım aksesuarda sorunsuz şekilde çalışacak. Aynı zamanda gelecekteki sürümlerinde akıllı telefonlara da hitap etmesi beklenen işletim sistemi, bir önceki sürümüyle Honor Smart Screen ve Huawei Smart Screen‘de görücüye çıkmıştı.

Harmony OS 2.0’da bilgisayar, saat, araba ve aksesuarlara verilecek desteğin ardından üçüncü sürümde; hoparlör, kulaklık, VR gözlük gibi diğer akıllı ürünlere destek vermeyi planlayan Huawei, Mate Watch ile de kendi işletim sistemine sahip ilk akıllı saatini piyasaya sürecek. Üstelik bu saatin Mate 40 serisi ile aynı gün tanıtılacak olması, şirketin bize büyük bir sürpriz yapabileceğini gösteriyor. Kim bilir? Belki de yeni Mate 40 serisinde Harmony OS 2.0’ı göreceğizdir…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.