Ana sayfa » Mobil » Huawei Enjoy 20 çentiksiz ve deliksiz geliyor! Bırakın gelsin

Huawei Enjoy 20 çentiksiz ve deliksiz geliyor! Bırakın gelsin

Huawei Enjoy 20 çentiksiz ve deliksiz geliyor! Bırakın gelsin

Bugün bir anda özlenen tasarımı ile Huawei Enjoy 20 ortaya çıktı. Peki telefon bize tasarım ile birlikte neler sunacak? İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında geçtiğimiz yıl pop-up adı verilen açılıp kapanan kameralar oldukça moda olmuştu. Bu işin en üst seviyesi ise 2018 yılında tanıtılan OPPO Find X ile ortaya çıkmıştı. Daha sonra ilginç bir şekilde üreticiler pop-up kameralar yerine Samsung tarafından ilk kez geliştirilen Infinty-O (ekran içinde kamera) tasarımına geçtiler. Hatta bugün baktığımızda Samsung’un en alt segment telefonlarından Galaxy A11’de de en üst segment OPPO Find X2 Pro modelinde de Infinty-O ekranları görebiliyoruz. Huawei ise bugün çentiksiz, deliksiz Huawei Enjoy 20 modelini sızdırdı.

Telefon ile ilgili henüz kesinleşen bir tanıtım tarihi yok ama bu ay sonunda telefonun önce Çin’de ve hemen ardından da global pazarda satışa sunulması bekleniyor.

Huawei Enjoy 20

Ortaya çıkan sızıntılara göre telefonda 6.6 inç boyutunda, Full HD+ çözünürlüğünde, 90Hz ekran tarama hızına sahip, IPS LCD bir ekran olacak. Kirin 820 yonga setinden güç alacak telefonda Google uygulamaları bulunmayacak. 128GB Hafıza ve 8GB RAM gücü ile birlikte 4.300 mAh pil ve 22,5W hızlı şarj gücü de telefona eşlik edecek. Fiyat tarafında ise Çinli medyada 282 dolar gibi bir rakam dolaşıyor.

Türkiye pazarında da bu telefonun satılacağını düşünüyoruz. Zira bu tasarım özlenen bir tasarım…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.