Mobil Temmuz 10, 2020 15:00

Gorilla Glass 7 çok sert olacak! Deli Kadir geliyor uleeyynn!

Mobil pazarı ciddi anlamda etkileyecek olan Gorilla Glass 7 cam koruma ile ilgili bugün ilk resmi video ortaya çıktı. Peki yeni koruma bize ne sunacak?
Gorilla Glass 7 çok sert olacak! Deli Kadir geliyor uleeyynn!

Akıllı telefonların en önemli donanımları takdir edersiniz ki; ekranları. Ekranlarımızı korumak adına elimizde geleni yapıyoruz. Bu yeterli oluyor mu? Birçok zamanda olmuyor. Son dönemde özellikle Android telefonlarda üreticilerin fabrikadan çıkışta koruma jelatini ile telefonların ekranlarını kılcal çiziklerden koruduğunu görüyoruz. Bu durum önümüzdeki dönemde değişecek gibi görünüyor. Zira bir süredir “nerede kaldı?é “neden tanıtılmıyor?” diye eleştirilen Gorilla Glass 7 resmen ortaya çıktı diyebiliriz.

Bugün Corning firması yaptığı bir duyuru ile “çok özel bir şey” mottası ile yeni nesil koruma camını duyurdu. Sevimli goril Victor sıra dışı bir şey hazırlıyor ve kullanıcılardan pişmekte olan şeyi tahmin etmeleri isteniyor. #TougherTogether ayni birlikte daha sert diyen Corning bize ne sunacak gerçekten merak ediyoruz. Şimdi gelin yaramaz goril Victor’ın hikayesini birlikte izleyelim.

Bildiğiniz üzere Gorilla Glass 6 tanıtımı üzerinden tam 2 yıl geçti. Yeni bir koruma camı bekleniyordu ve görünen o ki; Samsung Galaxy Note 20, Huawei Mate 40 ve Google Pixel 5 gibi telefonlarda da yedinci nesil Gorilla Glass olacak gibi görünüyor. Şirket yaptığı duyuruda Gorilla Glass 3 cam korumanın halen en popüler cam koruma olduğunu belirtiyor.

Gorilla Glass 6‘nın 1,6 metre yükseklikten düşmelere kırılma tarafında mukavemet gösterdiğini biliyoruz. Bakalım yeni nesil Gorilla Glass 7 bize ne sunacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.