Mobil Temmuz 9, 2020 12:00

Samsung Sinekten Yağ Çıkarıyor! Kutudan Şarj Aleti…

Samsung son zamanlarda amiral gemisi telefonlarını oldukça yüksek fiyata sattığı için eleştiriliyor. Bu kez Samsung bir başka ilginç tasarruf yöntemini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Samsung Sinekten Yağ Çıkarıyor! Kutudan Şarj Aleti…

Samsung artık sattığı telefonların hem fiyat etiketinin daha az görünmesi için, hem de şarj aletini telefonla satabilmek için satış politikasını değiştirmeye hazırlanıyor. Artık bazı telefon modellerinin kutusundan şarj aleti çıkmayabilir. Son zamanlarda Apple’ın iPhone kutularına bir şarj cihazı koymayı bırakabileceği biliniyor. Bu da iPhone 12’nin piyasaya çıktığı anda etkili olabilecek bir değişiklik. Ancak Samsung şimdilik bunu 2021’de hayata geçirmeyi planlıyor.

Samsung şarj paneli

Samsung şarj paneli

Akıllı telefon fiyatları, son on yılda daha yüksek donanım fiyatları sayesinde hızla yükseldi. Galaxy S20 Ultra, diğer birçok üreticinin mevcut amiral gemileriyne karşılık 1000 dolarlık bariyeri kırarak 1.499 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyatla piyasaya çıktı. Bu da şirketin satış oranlarına yansıdı. Dolayısıyla Samsung da artık kemerleri sıkma yoluna gidecek. Apple’ı pek çok konuda eleştirirken aynısını yapacak olması ilginç.

Güney Kore’den gelen yeni bir rapora göre önümüzdeki yıl içinde Samsung sadece yüksek W hızlı şarj cihazlarını değil, kutudan çıkan standart cihazları da satabilir. Counterpoint teknoloji pazar araştırmasına göre, Mayıs ayında Samsung, küresel pazarda akıllı telefon satışlarında Huawei’nin gerisinde kaldı. Bir zamanlar Güney Kore üretimi olduğu için Türkiye’de neredeyse rakipsiz konumda olan Samsung, ülkemizdeki pazar payını da hızla kaybediyor. Ümit ediyoruz Samsung eski satış başarısına tekrar ulaşır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.