Mobil Temmuz 8, 2020 17:00

MediaTek Dimensity 600 serisi ile 5G sudan ucuz olacak!

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan MediaTek, 5G teknolojisini daha ulaşılabilir kılacak olan Dimensity 600 serisini yakında tanıtacak!
MediaTek Dimensity 600 serisi ile 5G sudan ucuz olacak!

Son zamanlarda piyasaya sürdüğü yongalar ile başarı sağlayan ve daha öncesinde oluşan “MTK çöp abi ya!” gibi söylemleri ufak ufak ortadan kaldıran MediaTek, şimdi de çok uygun fiyata 5G desteği sunacak. Özellikle 5G desteği sunan yeni Dimensity serisi ile insanlarda oluşan ön yargıyı kıran şirket; Dimensity 800, Dimensity 820 ve Dimensity 1000 olmak üzere üç farklı seriyi bizlerle buluşturmuştu. Ve bugün, dördüncü Dimensity’nin çok yakında geleceğini söyleyebiliyoruz. Dimensity 600 serisi sudan ucuz fiyatıyla geliyor!

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre 2020’nin son çeyreğinde Dimensity 600 serisini tanıtacak olan MediaTek, orta segmentte birçok yongadan başarılı olacak. Özellikle Snapdragon 690‘a rakip olması beklenen yonga, fiyatıyla da son derece çekici olacak; özellikle üreticiler için. Öyle ki söylentiler, bu yongadan güç alan cihazların 150 dolar civarına satışa sunulacağını, bu sayede de 5G teknolojisinin 120-150 dolar barajında dahi var olacağını belirtiyor.

Aynı zamanda kaynaklar, şirketin bu ayın sonunda bir kazanç raporu hazırlayacağını ve ardından gelecek planlarını gözden geçireceğini söylüyor. Bu da henüz bu yonganın netleşmediğini gösteriyor. Bunlar dışında net bilgiler sunmayan Dimensity 600 serisi, bakalım 5G teknolojisini ne kadar ulaşılabilir kılacak? Bu uygun fiyatlar Türkiye pazarına ne kadar yansıyacak? 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.