Mobil Temmuz 8, 2020 10:00

Huawei Mate 40 lite görüldü! Önce lite; sonra baba gelir…

Mobil pazarda orta segment her geçen gün önem kazanırken bu segmenti sallayacak olan Huawei Mate 40 lite bugün resmen göründü...
Huawei Mate 40 lite görüldü! Önce lite; sonra baba gelir…

Akıllı telefon pazarında Amerika ve Çin arasındaki gerilim mobil pazarı ciddi anlamda etkiledi. Hatta bakarsanız etkilemeye de devam ediyor. Amerika ve Huawei arasındaki bu gerilimin Kasım ayında Amerikan  Başkanının değişmesinden sonra yumuşamasını bekliyoruz. Belki Huawei ürünleri Amerika’da yine satılmayacak ama Huawei ile Amerikan şirketlerinin çalışmamasının önüne geçilecek diye düşünüyoruz. Ekim ayında bildiğiniz üzere Mate 40 serisi tanıtılacak. Bundan daha önce ise her zaman olduğu gibi lite modeli ile karşılaşacağız. İşte bugün de Huawei Mate 40 lite olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı.

Huawei Mate 40 lite özellikler

Görsel arka kamera yapısını gösteriyor. Weibo’dan aldığımız bilgilere göre bu telefonda Kirin 820 yonga seti, AMOLED ekran ve ekran içi parmak izi okuma sensörü bulunuyor. Üçlü kamera yapısını gördüğümüz bu yapıdaki kamera dizilimi ise 64 megapiksel ana, 8 megapiksel geniş açı ve 2 megapiksel bokeh kamerası olacak. 64 megapiksel kameranın özel bir yazılım ile makro çekim özelliğine sahip olacağını da belirtelim.

Görsele baktığımızda arka tarafta öne doğru bir edge kıvrılma görüyoruz. Bu da telefonun AMOLED ekranının edge panele sahip olabileceğini bizlere gösteriyor. Yani tasarımsal anlamda oldukça iyi bir “lite” telefon ile karşı karşıya kalabiliriz. Zira böyle bir tasarım Xiaomi Mi 10 lite modeli ile de bize sunulmuş durumda.

Bakalım fiyat olarak Huawei Mate 10 lite bize ne sunacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.