Mobil Temmuz 8, 2020 19:00

Amerika TikTok için yasaklama çıkartıyor! İşte “Özgürlüğün Ülkesi”

Bugün Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika TikTok için yasaklama getirmeyi düşünüyor...
Amerika TikTok için yasaklama çıkartıyor! İşte “Özgürlüğün Ülkesi”

Mevcut Amerikan Hükumeti Çin’e kafayı takmış durumda. Bunun en büyük sebebi ise Çin’in artık süper bir güç olması ve birçok alanda da sözünün geçmesi. Bundan yıllar önce Amerika, Çin’e “mavi yakalı” olarak bakılırken Çin son dönemde dünya siyasetine de girmeye başladı. Hatta İran – Rusya – Çin bir pakt oluşturdu ve Suriye konusunda da fikir ortaya koydu. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Amerika ise Çinli markalara yasak getirmeye başladı. Bugün çok ilginç bir açıklama yapıldı ve Amerika TikTok için yasaklama getirebileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz gün Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bir açıklama yaparak Amerika’nın Çin tehdidini çok ciddiye aldığını belirtti. İşte bu yüzden Huawei ve ZTE için yasaklama getirdiklerini ve Çinli uygulamaların da Amerikalı telefonlarda olmaması gerektiğini belirtti. Evet, bunu diyen adamın ülkesinde Özgürlük Heykeli var.

Tiktok

Tiktok

TikTok, her ay iOS ve Android ekosisteminde en indirilen uygulamalar arasında ABD‘deki en popüler uygulamalardan biri olmayı başardı. Uygulama, küresel olarak 2 milyardan fazla yüklemeye sahip. Pandemi sırasında ünlü kişilerin de evde uygulamayı kullanarak kısa videolar oluşturması ve bunları paylaşması uygulamayı daha da popüler hale getirdi.

Bu açıklamadan sonra Snapchat hisselerinin %8 oranında değer kazanması ise ayrı bir olay. Bugün ülkemizde de sosyal medyanın yasaklanması konuşuluyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.