Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 7, 2020 14:30

Xiaomi kapı yaptı! Çilingirler şimdi oturup ağlasın!!!

Kendi ekosistemini yaratmayı başaran Xiaomi bugün yeni bir ürün ile karşımızda. Belki inanmayacaksınız ama Xiaomi kapı da yaptı. Özellikler inanılmaz...
Xiaomi kapı yaptı! Çilingirler şimdi oturup ağlasın!!!

Xiaomi, kendi ekosistemini yaratan özel üreticilerden birisidir. Bavuldan tencereye kadar birçok ürünü bizlere sunan Xiaomi, bunlardan hemen hemen hepsinde de başarılı oldu. Bugün Xiaomi tarafından yapılan bir lansman ile birlikte Xiaomi kapı görücüye çıktı.

Açıkçası bunu beklemiyorduk ama mükemmel bir kapı ile karşı karşıya kaldık. 2050 x 960 x 95 mm ölçülerindeki ve 85 kilogram ağırlığındaki bu kapının malzemesi ise tahmin edeceğiniz üzere çelik. Kapının internet bağlantısı var ve bu ürün ile akıllı kapı segmenti de resmen başlamış oluyor.

Xiaobai Wisdom Door H1 adı ile satışa sunulacak olan kapının ev içine bakan kısmında 10 inç boyutunda bir ekran ve dışarıda da 150 derecelik görüş açısına ve gece görüş özelliğine sahip bir kamerası bulunuyor. Kameranın hareket halinde 1080p Full HD video çekmeye başladığını da görüyoruz.

Standart tuşlara ek olarak, parmak izi ile de kapıyı açmak da mümkün. Parmak izi sensörü %99.7’lik bir doğrulukla çalışır. Bunlarla birlikte Mi Home uygulaması üzerinden akıllı telefonunuzu kullanarak kapıyı kontrol edebilirsiniz. Xiaomi, bu kapının oluşturulması sırasında 28 patent kaydettiğini, 300.000 test yaptığını ve 15 ay boyunca bu kapının geliştirildiğini açıkladı.

Ürün bugün toplu satışlarda 578 dolardan satışa sunuldu ama kısa süre içinde son kullanıcı için 725 dolardan bizlerle de buluşacak. Ailenizin ve kendinizin güvenliği için bu fiyat fazla mı değil mi? Bunun da kararını siz verin…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.