Mobil Temmuz 7, 2020 19:00

Aman Tanrım Didim! Huawei EMUI 11 Müjdesini Verdi!

Huawei yazılım konusunda yeni atılımlar yapmaya devam ediyor. Android 11 ile uyumlu çalışacak olan EMUI yeni sürümü konfetiler patlatarak geliyor!
Aman Tanrım Didim! Huawei EMUI 11 Müjdesini Verdi!

Huawei‘nin özgün işletim sistemi EMUI bu yıl 8. doğum gününü kutluyor. Çinli teknoloji devi, EMUI 11 için müjdeyi verdi. Bu yılın üçüncü çeyreğinde güncellenmesi beklenen Huawei EMUI 11, akıllı ev özelliklerini bünyesinde barındıracak. Huawei Tüketici İş Yazılımları Başkanı Wang Chenglu, kişisel verilerin korunması ilkesine uygun olarak piyasaya sürülecek olan bu yeni sürümün devrim niteliğinde olduğunu belirtti.

Şu anda, resmi bu lansmanın kesin tarihini doğrulamadı, ancak geçen yıla benzer şekilde olması bekleniyor. Huawei, Ağustos ayında bir yerde Huawei Geliştirici Konferansı 2020 (HDC 20) tüketici etkinliğinde EMUI 11’i tanıtacak. Duyurunun ardından şirket,  P40 serisi için EMUI 11 Beta testini açacak ve Huawei Mate 40 Serisi, bu yeni işletim sistemiyle önceden yüklenmiş olarak başlatılacak ilk cihaz seti olacak.

Huawei EMUI 11 Özellikleri

  • EMUI 11’in getirdiği ilk ana özellik geliştirilmiş Karanlık Modu. Metin ve tema kalitesinin artırılmasıyla daha kullanışlı olacak.
  • Dokunmatik hasssaiyeti ve parmak temasına daha çabuk tepki verebilme özelliği.
  • USB veya Bluetooth bilgisayara bağlanmaksızın çıktı alma cihazlarına bağlanma özelliği. Eğer bu hayata geçirilebilirse yazıcıya direkt olarak bağlanıp çıktı almak, hayatı kolaylaştıracak.
  • Always-On Display daha da geliştirilecek. Bu sayede kilit ekranının özellikleri, görünümü kişiselleştirilebilecek. Ayrıca bildirimlere kolay erişim ile daha çabuk okunması sağlanacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.