Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2020 10:00

Huawei P50 profesyonel kameralar gibi değiştirilebilir lenslere sahip olacak!!!

Üstün kamera özellikleri ile tanınan Huawei, P50 modelinde tıpkı profesyonel kameralar gibi değiştirilebilir lenslere yer verecek.
Huawei P50 profesyonel kameralar gibi değiştirilebilir lenslere sahip olacak!!!

Akıllı telefonlarda şüphesiz en iyi özelliklerden biri de kameralardır. Bu işte de oldukça iyi deneyimlere sahip olan Huawei, önümüzdeki yıl tanıtacağı P50 modeli ile bir ilke daha imza atacak. Yabancı kaynaktan gelen son haberlere göre Çinli teknoloji devi, bugün P50 modeli için yeni bir patent aldı. Bu patent, P50 serisinin tıpkı profesyonel kameralarda olduğu gibi, değiştirilebilir bir lens ile geleceğini ortaya koyuyor.

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisinden sızdırılan bu patent, P50‘nin tıpkı Samsung K Zoom modelinde olduğu gibi büyük bir lens ile geleceğini ortaya koyuyor. Ancak bu cihazı K Zoom‘dan farklı kılan en önemli özelliği de lenslerin değiştirilebilecek olmasıdır. Aşağıdaki proje örneğinden bunu daha detaylı anlayabilirsiniz.

Yukarıda da gördüğünüz gibi P50′nin lensleri arka sol üst köşede yer alacak ve yuvarlak bir tasarıma sahip olacak. Kaynaklar bu patent hakkında çok fazla bilgi vermese de resimden de bu lenslerin değiştirilebilir olacağını tahmin etmeniz mümkün. Bunun yanı sıra bu lensler optik zoom içinde kullanılabilir. Ancak dediğimiz gibi şu an bunları konuşmamız için zaman çok erken.

Son olarak DxOMark şampiyonu olan P40 Pro‘nun, üstün kamerasını göz önünde bulunduracak olursak, P50‘nin de önümüzdeki yıl bu iddiayı sürdüreceğini umut ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.