Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2020 11:00

Dört yıllık Mate 9 serisi aldığı son güncelleme ile adeta küllerinden doğdu!!!

Çinli teknoloji devi Huawei, 4 yaşındaki Mate 9 serisi için uzun bir aradan sonra yeni bir güncelleme yayınladı. Cihazlar adeta küllerinden doğdu.
Dört yıllık Mate 9 serisi aldığı son güncelleme ile adeta küllerinden doğdu!!!

Güncelleme konusunda en eski kullanıcılarını bile unutmayan Huawei, bugün Mate 9 serisi için yayınladığı yeni güncelleme ile bunu tekrardan kanıtlamış oldu. Geçtiğimiz aylarda da üç yaşındaki P10 Lite için güncelleme yayınlayan bu şirket, müşterilerine ne kadar sadık olduğunu, sergilediği örnek davranışlar ile herkese göstermiş oldu.

2016 yılında piyasaya sürülen Mate 9 serisi, bugün hiç beklenmedik şekilde 3.2GB boyutunda yeni bir güncelleme aldı. EMUI 9.1.0.228 yapı numarasına dayanan bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve güvenlik yamasının yanı sıra, tonlarca yeniliği de beraberinde getiriyor. Değişiklik günlüğüne bakacak olursak cihazlarınızın ekranını artık, bir video görüşmesi sırasında bir arkadaşınızla veya akrabanızla paylaşmanız mümkün olacak. Ekran Paylaşımı olarak adlandırılan bu özellik, şüphesiz güncellemenin getirdiği en yararlı yeniliklerden biri.

Buna ek olarak Mate 9 serisi, yeni güncelleme ile birlikte Huawei‘nin  geçtiğimiz aylarda duyurduğu akıllı şarj modu özelliğine de kavuşmuş oldu. Örneğin telefonunuzu gece şarja taktığınız zaman, akıllı şarj modu devreye otomatik olarak girecek ve  cihazın daha yavaş şarj olmasını sağlayacaktır. Bu sayede de pil ömrünüz daha uzun süre dayanabilecek.

Son olarak bu güncelleme ile beraber güvenlik düzeltme eki de Mayıs 2020 olarak yükseltildi. Bu sayede cihazınızın güvenliği de arttırılmış oldu.

Peki güncelleme hangi cihazlara gelecek?

Huawei’nin bugün yayınladığı bu güncelleme, sırasıyla şu cihazlar için gelecek; Mate 9 Mate 9 Pro , Mate 9 Porsche Design ve Mate 9 Lite.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.