Ana sayfa » Mobil » Honor Avrupa pazarında Google’sız rekorlar kırıyor! Tuhaf ama gerçek

Honor Avrupa pazarında Google’sız rekorlar kırıyor! Tuhaf ama gerçek

Honor Avrupa pazarında Google’sız rekorlar kırıyor! Tuhaf ama gerçek

Bugün açıklanan GFK verilerine göre Honor Avrupa pazarında Google uygulamaları olmadığı halde satış rekorları kırıyor. İşte detaylar…

Amerika ve Huawei arasında yaşananlardan sonra büyük bir krize giren Huawei, bu durumdan güçlenerek çıkmasını bildi. Zira Huawei, son çeyrekte Çin’den gelen satışlar ile birlikte dünyanın en çok telefon satan üreticisi konumuna yükseldi. Huawei‘nin alt markası Honor ise hem ülkemiz pazarında hem de Avrupa pazarında ciddi bir büyüme ortaya koydu. Honor Avrupa pazarında bu çeyrekte ciddi bir başarıya imza attı ve satışlarını tam 8 kat arttırdı.

Bildiğiniz üzere Huawei ve Honor telefonlar son dönemde Google programları olmadan satışa sunuluyor ama bu durum kullanıcıları engellemiyor. Daha önceleri Avrupalı kullanıcıların Google uygulamaları olmayan telefonlara rağbet gösterme durumları biraz zayıftı ama bugün açıklanan GFK verilerine göre Huawei büyümesini sürdürüyor.

Rusya’dan gelen bilgilere göre AppGallery uygulama mağazası bulunan Honor akıllı telefonların payı, 2020’nin 2. çeyreğinde 8 kat artarak %8’e ulaştı. Aynı zamanda, Honor bu dönemde pazar payını %2 artarak toplamda %25,9’a ulaştı. 2020’nin ilk yarısındaki en en popüler telefonları ise Honor 8A ve Honor 10i oldu.

Ülkemiz pazarında da Honor markası oldukça iyi bir yol aldı ve Huawei ile belli bir seviyede satışlarını ayırarak GSM Operatörlerinde de satılmaya başladı. Bu da marka algısını ciddi anlamda güçlendirdi. Giyilebilir ürünlerini de ülkemiz pazarında satışa sunan Honor Türkiye, yeni telefonlarını da bizlere sunmaya hazırlanıyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.