Ana sayfa » Mobil » iQOO Z1x’in tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Özellikleri ile orta segmenti kasıp kavuracak

iQOO Z1x’in tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Özellikleri ile orta segmenti kasıp kavuracak

iQOO Z1x’in tanıtım tarihi nihayet belli oldu!!! Özellikleri ile orta segmenti kasıp kavuracak

İQOO serisinin ikinci modeli olarak gelecek İQOO Z1X’in, tanıtım tarihi ve teknik özellikleri nihayet resmi olarak belli oldu.

Vivo‘nun alt markası olan iQOO, akıllı telefon kategorisine bir yeni model daha ekliyor. Çinli şirket bugün yaptığı duyuru ile Z serisinin ikinci modeli olacak  iQOO Z1x‘ i, 9 Temmuz tarihinde resmi olarak tanıtacağını açıkladı. Bunun yanı sıra tanıtım tarihinin kesinlik kazanması ile birlikte, cihazın bazı teknik özellikleri de iQOO yetkilileri tarafından paylaşıldı.

iQOO Z1x, tasarım olarak bir önceki modeller ile benzerlik gösterecek. Ayrıca dikey bir kamera yapılandırmasına sahip olan bu cihaz, arka tarafta 48 megapiksellik bir lens ile gelirken, ön tarafta ise 16 megapiksellik bir selfie kamerasına sahip olacak.

Diğer teknik özelliklerden bahsedecek olursak  iQOO Z1x, gücünü Qualcomm Snapdragon 765G yonga setinden alacak ve 8GB‘lık bir RAM ile gelecek. Ayrıca Çinli şirket bu telefonda, en az 256GB dahili hafızaya yer verecek.

iQOO Z1x‘i diğer modellerden ayıracak en büyük özelliği de, şüphesiz yüksek bir ekran yenileme hızı ile gelecek olmasıdır.  6.57 inçlik ekrana sahip olan bu telefon, 120Hz yenileme hızı ile, sizlere adeta amiral gemisi bir cihaz kullanıyormuşsunuz hissi verecek.

Son olarak Çinli şirket, bu cihaz ile 2 günü rahatlıkla çıkarmanıza olanak tanıyan 5.000 mAh’lik bir pile yer verecek. Bu sayede de performansınızdan ödün vermeden en uzun deneyimleri yaşamanız mümkün olacak.

iQOO Z1x

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.