Mobil Temmuz 3, 2020 20:00

Mate 40 hoparlör performansı ile kulaklarınızın pasını silecek!!!

Merakla  beklenen Mate 40 serisi için sızıntılar dur durak bilmiyor. Son çıkan raporlara göre cihaz tıpkı Mate 20X gibi streo hoparlör ile gelecek.
Mate 40 hoparlör performansı ile kulaklarınızın pasını silecek!!!

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni Mate 40 serisi için artık gün saymaya başladı. Cihazların tanıtım tarihi yaklaştıkça sızıntıları da haliyle bir o kadar artıyor. Geçtiğimiz günlerde ekran altı kamera ile geleceği söylenen Mate 40 serisinin, şimdi de muhteşem ses deneyimi sunan, streo hoparlör ile geleceği ortaya çıktı.

Yabancı kaynaktan gelen son raporlara göre Mate 40 serisi, kullanıcılara daha iyi bir ses deneyimi sunmak için, tıpkı Mate 20X‘te olduğu gibi çift hoparlörler ile gelecek. Beşli ızgara tasarımına sahip olan bu hoparlörler, iddialara göre Dolby Atmos ses sistemini de destekleyecek.

Eğer söylendiği gibi bu cihaz, Mate 20X gibi çift hoparlör ve Dolby Atmos desteği ile gelirse; şüphesiz DxOMark testlerinde rakip tanımadan zirveye yerleşecektir. Hatırlarsınız, Mate 20X daha önceki ses testlerinde açık ara şampiyon olmuştu. Bu istatistikleri göz önünde bulunduracak olursak, yeni bir rekorun da Mate 40 serisi tarafından kırılması oldukça yüksek bir ihtimaldir.  Peki Mate 40 serisi başka hangi özellikler ile gelecek?

Dünden bugüne ortaya atılan iddialardan yola çıkacak olursak Mate 40 serisi, oldukça yüksek özelliklere sahip olacak.  2640 × 1200 çözünürlük ile gelmesi beklenen  bu telefon, söylentilere göre 90Hz yenileme hızını destekleyen bir ekran ile gelecek.  Bunun yanı sıra Çinli şirket, güvenlik bakımından bu cihazda 3D yüz tanıma sistemine yer verecek.

5nm üretim sürecine sahip olan bu telefon, Cortex A77 veya A78 mimarisini kullanan yeni Kirin 1000 yonga setinden güç alacak. “Baltimore” kod adı olarak adlandırılan bu yonga seti, cihazın fiyatını da bir önceki serilere göre oldukça arttıracak.

Kamera hakkında konuşacak olursak Mate 40 serisi, 108 megapiksellik dörtlü bir lens ile karşımıza çıkacak. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu kamera,  5x optik zoom ve 55x  telefoto lens ile desteklenecek.

Son olarak Huawei, merakla beklenen Mate 40 serisini bu yılın sonlarında piyasaya sürecek. Henüz tarihi tam olarak belli olmasa da, güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre tanıtım tarihinin Eylül ya da Ekim aylarında olacağı öngörülüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.