Mobil Temmuz 3, 2020 17:00

Kara Bahtlı Kem Talihli Apple… COVID-19 Yüzünden…

Son zamanlarda ABD ve Apple'ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Apple COVID-19 salgını sürecinde bulaşma sayısı her geçen gün arttığı için 30 mağazayı daha kapatma kararı aldı.
Kara Bahtlı Kem Talihli Apple… COVID-19 Yüzünden…

Bütün dünyayı kasıp kavuran ve hepimizi sıkıntıdan patlatan meşhur virüs nedeniyle Apple Çin’deki mağazalarında bir süre için ışıkları söndürmüştü. Ancak ABD‘de şu an işler hiç iyi gitmiyor. Apple COVID-19 salgını nedeniyle geçen hafta Florida eyaletinde 14 ayrı yerdeki Apple mağazalarını kapattı. Vaka sayısı bir günde 9.585‘e ulaşınca devlet önlemleri daha da sıkılaştırmaya karar verdi.

Florida Mall Apple Store

Florida Mall Apple Store

CNBC verilerine göre, 77 Apple Store son birkaç hafta içinde tekrar kapandı. Geri kalan iki Florida merkezli Apple Store bugün ışıkları kapatıp kapıları kilitlerken, Sunshine eyaletindeki tüm Apple mağazaları artık kapatıldı. Florida‘daki mağazaların yanı sıra Los Angeles yakınlarındaki yerler de kapatıldı. Çarşamba günü, şirket Florida, Mississippi, Texas ve Utah‘daki Apple Store’ların derhal kapatıldığını söyledi. Alabama, California, Georgia, Idaho, Louisiana, Nevada ve Oklahoma gibi diğer eyaletlerdeki mağazalar perşembe günü kapanacak. Yarına kadar, ABD’deki 271 adet olan Apple Store‘larınn %77’si kapanmış olacak.

Açık olan Apple Store‘lara ise ateşi 37 dereceden fazla olan kimse alınmayacak. Mağazaya maske takma zorunluluğu zaten vardı. Denizaşırı ülkelerde şimdilik bir değişiklik olması beklenmiyor. ABD içinde salgının tehlikeli boyutlara ulaşması nedeniyle çevrimiçi sanal mağaza alışverişi devam edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.