Mobil Temmuz 2, 2020 19:00

Windows 10 Build 20161 sürümü nihayet yayınladı!!! Yeni başlat menüsü ve daha fazlası

Microsoft, yeni başlat menüsünün de içerisinde olduğu, Windows 10 Build 20161 geliştirici önizleme sürümünü yayınladı.
Windows 10 Build 20161 sürümü nihayet yayınladı!!! Yeni başlat menüsü ve daha fazlası

Güncellemeler konusunda hız kesmeyen Microsoft, 2004 sürümünden sonra yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. ABD’li şirket, bugün yayınladığı Windows 10 Build 20161 sürümü ile, başlat menüsünü yeniden tasarladı ve kontrol paneline de bazı yeni fonksiyonlar ekledi. Şu anda Insider kullanıcıları için yayınlanan bu güncelleme, diğer geliştiriciler içinde önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.

Windows 10 Build 20161 ile gelen yenilikler

Build 20161 sürümü ile gelen en dikkat çekici özellik, şüphesiz başlat menüsünde yapılan değişikliklerdir. Yeni güncelleme ile birlikte, başlat menüsündeki uygulamalar artık daha güzel bir tasarıma geçecek ve  şeffaf bir arka planda gözükecek. Hatırlarsanız bir önceki başlat menüsünde uygulamalar düz bir arka planın üzerinde görüntüleniyordu.

Geçtiğimiz aylarda Hesap Makinesi, Posta ve Takvim gibi temel uygulamalarını yeni simgelere kavuşturan Microsoft, başlat menüsünü de bu uygulamalar ile eşdeğer bir tasarıma geçirdi. Bunu yanı sıra yeni başlat menüsü ile, artık karanlık mod ve aydınlık mod özellikleri de sorunsuz bir şekilde çalışabilecek.

Diğer Değişiklikler

Build 20161 sürümü,  geliştirilmiş bildirimler ve Kontrol Panelinde daha fazla öğe içeren ayarlar gibi birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bunun yanı sıra, Ocak ayında Insider’lara sunulan Grafik Modu özelliği de, artık genel kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Tüm yeni özelliklerin ve düzeltmelerin ayrıntılı listesine resmi Microsoft sitesinden göz atabilirsiniz .

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.