Mobil Temmuz 2, 2020 17:30

Nokia Sen Ulu Bir Çınarsın, Hadi Ama! Nokia 8.3 5G…

Son zamanlarda rakiplerinin hızını yakalayamayan Nokia, İsviçre'de 8.3 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak Eylül 2020'de piyasaya sunulması bekleniyor.
Nokia Sen Ulu Bir Çınarsın, Hadi Ama! Nokia 8.3 5G…

90’lar ve 2000’lerin yıldızı, o dönemin tahttan indirilemeyen padişahı Nokia şu an fetret devrini yaşıyor. Zorlu rakipleriyle yaşadığı taht kavgasında yenilen Nokia, toparlanmaya çalışıyor. HMD, 2020’nin Mart ayında bu modeli Nokia’nın ilk 5G telefonu olarak duyurdu. Ancak İngiltere’de ön sipariş verildiyse de çıkış tarihi henüz tam olarak  belli değil. Nokia 8.3 5G İsviçre’nin perakende firmalarından alınan bilgiye göre Eylül 2020’de satışa çıkacak.

Kamera özellikleri

Kamera özellikleri

Tarihi net olmasa da Clove UK Polar Night (Kutup siyahı) renginde piyasaya sürülecek olan telefonun 499£ olduğunu duyurdu. 6 GB RAM ve 64 GB bellekle gelecek olan telefonun 8/256 GB varyantının piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmiyor. 220 gram ağırlığa sahip olacağı öngörülen telefonun ekranı IPS LCD olacak. 64MP ana kamera, 12MP ultra geniş açı, 2MP makro, 2MP derinlik sensörü, 24MP Zeiss marka özçekim kamerası ile 4500 mAh batarya gibi özelliklere sahip olacak. Qualcomm Snapdragon 765 kullanıyor olması kısmen iyi olsa da, 500 Euro gibi bir fiyata satılacak bir telefon için pek doyurucu özelliklere sahip olmadığını söyleyebiliriz.

Umuyoruz Nokia eski şaşaalı günlerine geri döner ve 5G özellikli ilk telefonuyla başarı elde eder. Ülkemizde piyasaya sürülme konusu henüz belli değil. Bu konuyla ilgili gelişmeler oldukça siz değerli okuyucularımıza duyurmaya devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.