Ana sayfa » Mobil » Apple yeni bir patent aldı! Beş ekran nedir abicim ya?

Apple yeni bir patent aldı! Beş ekran nedir abicim ya?

Apple yeni bir patent aldı! Beş ekran nedir abicim ya?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni aldığı patent ile böbreklerimize eskisinden daha fazla kastedecek. Beş ekranlı MacBook Pro’lar geliyor!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, ilginç ve heyecan verici patentlerine bir yenisini daha ekledi. Öyle ki bugüne kadar piyasaya sürdüğü cihazlar ile teknolojiye yön veren şirket, şimdi de aldığı patent ile beş ekranlı MacBook Pro‘yu karşımıza çıkartacak. Bu sayede sadece bir böbreği satmak yeni MacBook Pro’ları satın almak için yeterli olmayacak. Peki Apple yeni aldığı patent ile hayatımıza neleri dahil edecek?

Apple'ın yeni patenti

Alınan yeni patente göre klavyenin kenarlarında, boşta kalan bölgelere dört küçük ekran yerleştirecek olan şirket; toplamda beş ekranı bizlere sunacak. Bu ekranların bütününe ise “Dinamik ekran arayüzü” ismini verecek. Aynı zamanda yeni patentini de Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından onaylattıran Apple, bu ekranlara çeşitli görevler atayacak. Şirket bu sayede hem daha işlevsel, hemde daha hoş cihazları bizlerle buluşturacak.

Küçük ekranlar

Küçük ekranlar

Henüz bu yeni MacBook Pro’lar hakkında net bilgilere sahip olmadığımızı; ancak fiyat tarafında ceplerin fazlasıyla yanacağını söyleyebiliriz. Öyle ki her bir ekran Apple için ekstra maliyet, ekstra maliyet ise son kullanıcı için daha pahalı ürünler demek; ancak şirket, bu maliyeti donanımdan kısarak kapatabilir. Her neyse, gelin biz beş ekranlı MacBook Pro’ları beklemeye koyulalım. Bakalım Apple, yeni aldığı patent ile hayatımızı kolaylaştırabilecek mi? Yoksa bu patent, sadece patent olarak mı kalacak?  Bunu bizlere zaman gösterecek.

Küçük ekranlar

Küçük ekranlar

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.